Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - 5. února 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 5. února od 12.00 hod. do 13.00 hod. na ČT1 budou ministr kultury Vítězslav Jandák a předseda KSČM Vojtěch Filip.

Sdílet

Spolu s dalšími hosty – ostravsko-opavským biskupem Františkem Lobkowiczem a ředitelem Ústavu pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a předsedou vědecké rady ministra kultury pro památkovou péči Mojmírem Horynou – budou hovořit mj. o následujících tématech: programové priority ČSSD a KSČM, volební souboj v jižních Čechách, vztah státu a církví, Česko-vatikánská smlouva, novela církevního zákona a stav církevních památek, personální změny v památkových ústavech, novela zákona o fondu kinematografie, zpráva veřejného ochránce práv o zásahu policie proti CzechTeku, spor o výkup vepřína v Letech u Písku, představy o postavení pomníku obětem holocaustu.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13 hod. do 14 hod. na ČT 24 bude nejprve diskutovat poslanec a předseda vyšetřovací komise k privatizaci chemického průmyslu Pavel Hojda (KSČM) s poslancem a členem vyšetřovací komise k privatizaci chemického průmyslu Ludvíkem Hovorkou (KDU-ČSL) o kauze Unipetrol a o výsledcích a závěrečné zprávě uvedené vyšetřovací komise.

Později bude Václav Moravec hovořit s odvolanou předsedkyní Nejvyššího soudu Ivou Brožovou o jejích dalších krocích.

Ve třetí části relace se k této diskuzi přidá místopředseda vlády, ministr spravedlnosti a předseda US-DEU Pavel Němec. Hovořit bude mj. i o stavu české justice.