Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 1. července 2007

[Tisková zpráva] Hlavní host první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 1. července na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. bývalý prezident republiky Václav Havel bude spolu s dalšími hosty politologem Jacquesem Rupnikem a geologem a klimatologem Václavem Cílkem debatovat o výsledcích jednání v Bruselu o budoucnosti EU, o české zahraniční politice a důvěryhodnosti politiky jako takové. Nevyhnou se ani tématům klimatické změny a reforma veřejných financí.

Sdílet

Hlavní hosté další části pořadu místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra (ODS), předseda zahraničního výboru PS PČR Jan Hamáček (ČSSD) a poslanec PS PČR Ondřej Liška (místopředseda Strany zelených) zhodnotí jednání v Bruselu a dále budou hovořit na tato témata: směřování EU a naše pozice v procesu evropské integrace, schvalování nové evropské smlouvy (referendum nebo parlament) a zdržení v čerpání evropských fondů.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. Bude debata z první hodiny pokračovat. S hosty další části pořadu náměstkem ministra zemědělství Stanislavem Kozákem, ředitelem Státní veterinární správy Milanem Malenou a předsedou představenstva Zemědělsko-obchodního družstva v Zálší Františkem Bartošem bude Václav Moravec hodnotit poslední vývoj nákazy virem ptačí chřipky, zajímat se o její možné varianty a debatovat o situaci českých chovatelů drůbeže, jejich odškodnění a obchodních důsledcích této situace.