Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – 9. dubna 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 9. dubna od 12.00 do 13.00 na ČT1 a ČT24 budou ministr zdravotnictví David Rath a primátor hl. města Prahy a místopředseda ODS Pavel Bém. Telemostem se k diskuzi připojí ministr životního prostředí Libor Ambrozek (KDU-ČSL), hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc (ODS) a primátor Olomouce Martin Tesařík (ČSSD).

Sdílet

S hosty se bude Václav Moravec zamýšlet nad poučením z povodní, spoluprací a kompetencí samospráv, krajů a státní správy a nad plánovanými protipovodňovými opatřeními a jejich financováním. Dalšími tématy diskuze budou mj. úloha vlády a samosprávných orgánů při protipovodňových opatřeních a situace ve zdravotnictví z několika aspektů: výsledky nucené zprávy ve VZP, úhradová vyhláška, budoucnost pražského zdravotnictví, odvolání ředitele IKEM a degresivní marže na léky. Bude se hovořit také o předvolebních slibech ČSSD a ODS, o programech obou stran a o jejich splnitelnosti – např. efektivní stát, redukce ministerstev, daňové návrhy. Debata se nevyhne ani problémům v pražské dopravě a sporům Bursík versus Bém na téma dotací na opravu domu.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 na ČT 24 budou nejprve starostka Libčevsi Vlasta Staňková, starosta Loun Jan Kerner a ředitel strategickole­gislativní sekce ministerstva životního prostředí Jan Dusík diskutovat o zrušení vyhlášky MŽP zpřísňující dovoz odpadu a o problémech s likvidací skládky odpadů v obci Libčeves.

Později budou předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák a manažer rozvoje Febio TV Petr Sládeček hovořit o rozvoji digitálního televizního vysílání a udělování licencí pro vysílání.