Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 10. června 2007

[Tisková zpráva] Hlavní host první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 10. června na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod., místopředseda vlády Jiří Čunek (předseda KDU-ČSL), bude diskutovat o vývoji svého případu údajné korupce a dále pak o parlamentní debatě a postupu schvalování reformy veřejných financí a také o situaci při čerpání fondů EU. Tématem diskuse bude samozřejmě i zhodnocení návštěvy George Bushe a výsledky zasedání G8.

Sdílet

Hlavní hosté další části pořadu – ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) a bývalá Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová – budou spolu s generálním ředitelem Vězeňské služby Luďkem Kulou a prezidentem Exekutorské komory Jurajem Podkonickým debatovat na tato téma: nový trestní zákoník, stav českého vězeňství a jeho poslední problémy; postavení a činnost exekutorů, vývoj v kauzách pánů Krejčíř a Pitr a případ údajné korupce Jiřího Čunka a vládní návrh reformy veřejných financí. K diskutujícím se připojí také Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude debata z první hodiny pokračovat.

S hosty poslední části pořadu – prezidentem Exekutorské komory Jurajem Podkonickým, soudcem zabývajícím se exekučním právem Jaroslavem Mádrem a Helenou Svatošovou z nevládní neziskové organizace na ochranu lidských práv Iuridicum Remedium – bude Václav Moravec hovořit jak o novém trestním zákoníku, tak i o zkušenosti s prací exekutorů a o cause prezidenta Exekutorské komory.