Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 10. září 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 10. září od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 budou Jiří Paroubek (předseda ČSSD) a ministr zahraničních věcí vlády ČR Alexandr Vondra.

Sdílet

Jejich debata se zaměří na tato témata: zhodnocení prvních kroků vlády M. Topolánka, její personální složení a následná personální opatření na ministerstvech; složení sněmovních orgánů, stanovisko k eventuálním změnám ústavy, volebního zákona a volebního systému; směřování naší zahraniční politiky, postoj k eventuální výstavbě protiraketové základny či radarového stanoviště; aktuální vnitropolitické problémy, krize autobusové dopravy v Ústeckém kraji, příprava na senátní a komunální volby, stanovisko k prověřování tzv. Kubiceho zprávy. Václava Moravce bude zajímat také prognóza politického vývoje po žádosti Topolánkovy vlády o důvěru a po senátních a komunálních volbách.

Hlavní hosté druhé části této relace ministr vnitra vlády ČR Ivan Langer (místopředseda ODS) a bývalý ministr vnitra, nyní poslanec František Bublan (ČSSD) budou debatovat o nové koncepci fungování ministerstva vnitra a změnách v jeho struktuře a řízení; o modernizaci policie v souvislosti s omezováním finančních prostředků z rozpočtu, o boji proti terorismu včetně možného vzniku protiteroristického centra a také o zániku ministerstva informatiky. Nevyhnou se ani zhodnocení a změnám v „silničním zákonu“ a vyhodnocení tzv. Kubiceho zprávy.

Hlavními hosty druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 hod. na ČT24 bude tato debata pokračovat.

Později zhodnotí „silniční zákon“ od doby, kdy vstoupil v platnost, také generální tajemník České asociace pojišťoven Tomáš Síkora a šéfredaktor Světa motorů Ondřej Běhal. Zaměří se také na vztah k počtu nehod a pojistným událostem. Hosté budou diskutovat i na téma očekávaného vývoje cen havarijního pojištění a povinného ručení, fungování dopravní policie a jejích bezpečnostních akcí.