Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 11. června 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 11. června od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24, budou členové vyjednávacích týmů o vládním uspořádání a vrcholní představitelé politických stran Pavel Bém (místopředseda ODS), Jan Kasal (místopředseda KDU-ČSL), Martin Bursík (předseda Strany zelených) a Zdeněk Škromach (místopředseda ČSSD). Dalším diskutujícím bude ředitel Ústavu politologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Milan Znoj.

Sdílet

Stěžejními tématy jejich diskuse budou samozřejmě povolební vyjednávání a možnosti sestavení vlády. Václav Moravec se ale také bude ptát na programové priority budoucí vlády vedené ODS, na postoj ČSSD k budoucí vládě, na personální požadavky ČSSD jako opoziční strany a nevyhne se ani tématům jako je paritní zastoupení v Poslanecké sněmovně PČR, zhodnocení víkendových jednání politických stran a šetření afér tohoto období („Kubice“, „biolíh“ a odposlechy M. Topolánka).

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 hod. na ČT 24 bude tato debata pokračovat.

Později budou další hosté – nejvyšší státní zástupkyně ČR Renáta Vesecká a náměstek policejního prezidenta Oldřich Martinů – rozebírat průběh šetření afér, které mohly ovlivnit volby, úniky informací z vyšetřování případů a odposlechů do médií, nutnost reformy justice a orgánů činných v trestním řízení. K diskusi se přidá i Karel Čermák, advokát a bývalý ministr spravedlnosti.