Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 12. listopadu 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 12. listopadu na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod., budou 1. místopředseda ODS Petr Nečas, statutární místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka, ekonom a pedagog Jan Švejnar a filosof a pedagog Václav Bělohradský.

Sdílet

Jejich debata se zaměří na témata: názor na eventuální změny ústavy a volebního systému; vliv politické situace na ekonomiku, nutnost reforem – veřejných financí, důchodová, zdravotnictví, vstup ČR do eurozóny; krize sociálního státu, názor na nový Zákoník práce; politická scéna v ČR, druhé pověření sestavením vlády M. Topolánka, názor na způsob řešení neobvyklé povolební situace; reflexe a zařazení do evropského kontextu, vývoj v postkomunis­tických zemích (Polsko, Maďarsko, Slovensko, ČR).

Hlavními hosty druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod., budou ministr zahraničí vlády ČR Alexandr Vondra, ekonom a pedagog Jan Švejnar a novinář a publicista Eric Best.

Diskutovat budou o výsledku amerických voleb a eventuálních změnách americké zahraniční politiky, o česko-amerických vztazích a vízové politice, o úloze NATO, o amerických protiraketových základnách v ČR a o situaci v Iráku a prognóze dalšího vývoje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).