Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 14. května 2006

[Tisková zpráva] Další předvolební diskuzní pořad České televize Otázky Václava Moravce bude v neděli 14. května netradičně vysílán na ČT1 a ČT24 ve dvouhodinovém přímém přenosu od 12.00 do 14.00 hod. z Kongresového centra v Praze, a to za účasti zvaných diváků.

Sdílet

Pro zachování maximální míry objektivity a vyváženosti publika se Česká televize rozhodla využít zkušeností BBC a část publika zvát podle sociologického vzorku. V další části publika budou příznivci pozvaných politických subjektů. Diváci se mohou o pozvání do publika ucházet prostřednictvím dotazníku na webových stránkách České televize (odkaz na dotazník je v novinkách na titulní straně www.ceskatele­vize.cz).

14. května v pořadu vystoupí lídři menších politických stran, které podle různých průzkumů stranických a volebních preferencí mají šanci dostat se do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Hosty budou: Martin Bursík (Strana zelených), Josef Zieleniec (SNK-ED), Vladimír Železný (Nezávislí demokraté) a Jana Hamplová (Nezávislí). Dále se diskuze zúčastní představitel hnutí, které bylo vylosováno pro doplnění účastníků na pět: Miroslav Lejsek (Folklór i společnost).

Témat k diskusi bude několik: kromě aktuálních politických témat to bude boj proti korupci, recepty na snížení nezaměstnanosti, politická kultura, eventuální změna ústavního systému, institucí, volebního systému, daňová a důchodová reforma, podpora podnikání, postavení a financování malých politických stran. Také tuto neděli budou mít hosté možnost představit své strany i jejich programy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).