Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 14. ledna 2007

[Tisková zpráva] Hlavním hostem první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 14. ledna na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. bude manželka premiéra Pavla Topolánková.

Sdílet

Tématem jejich rozhovoru bude politický rozměr manželské krize premiéra ČR.

Hlavními hosty další části první hodiny pořadu budou ministr financí vlády ČR Miroslav Kalousek (KDU-ČSL), bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý (ODS), bývalý a stínový ministr financí Bohuslav Sobotka (1. místopředseda ČSSD) a Jiří Dolejš (místopředseda KSČM).

Jejich diskuse se zaměří na tato témata: rozbor ekonomického programu nové vlády, názory na avizovanou daňovou reformu a její dopady na státní rozpočet a na občany, omezení mandatorních výdajů, perspektiva zavádění eura, předložení nového konvergenčního programu. Řeč bude i o vlivu politické nestability na naší ekonomickou situaci, reakci zahraničních investorů, nastartování důchodové reformy, stavu arbitrážních řízení proti ČR a jejich eventuální dopad na státní rozpočet. Moderátor se zeptá i na aktuální politickou situaci a na šanci vlády na získání důvěry v Parlamentu ČR.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod., bude tato debata pokračovat.

Hosté další části druhé hodiny pořadu ministr průmyslu a obchodu Martin Říman (ODS) a stínový ministr průmyslu a obchodu Milan Urban (ČSSD) budou hovořit o energetické politice druhé Topolánkovy vlády a energetické politice EU, o roli jaderné energetiky, těžebních limitech na uhlí, alternativních zdrojích energie včetně jaderné fůze a motorů na vodíkový pohon a o uzavření ropovodů z Ruska v minulém týdnu.