Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 15. října 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 15. října na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod., budou předseda vlády Mirek Topolánek (předseda ODS) a bývalý předseda vlády Jiří Paroubek (předseda ČSSD).

Sdílet

Jejich debata se zaměří na tato témata: aktuální vývoj vyjednávání o sestavení vlády, cesta k eventuálním předčasným volbám, změny ústavy, postup při schvalování rozpočtu na rok 2007; předvolební kampaň, senátní a komunální volby, možnost změny politické mapy; pokles důvěry občanů v politiku – reakce na poslední skandály, politická kultura, politická budoucnost obou předsedů; důchodová reforma, stav příprav na předsednictví EU a stanovisko k jadernému pokusu KLDR.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod., bude tato debata pokračovat.

Hosty další části pořadu budou ministr obrany Jiří Šedivý, poslanec Evropského parlamentu Miloslav Ransdorf (KSČM) a koreanista Petr Bláha.

Debatovat budou na témata: KLDR a její údajný test jaderné bomby, reakce orgánů OSN a evropských organizací, reakce světových a regionálních mocností, postoj ČR, prognóza dalšího vývoje a možnost rozšiřování počtu zemí vlastnících jaderné zbraně; možnost umístění protiraketové základny ve střední Evropě.