Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 17. prosince 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 17. prosince na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. budou předsedové stran Jiří Paroubek (ČSSD), Vojtěch Filip (KSČM), Jiří Čunek (KDU-ČSL), Martin Bursík (Strana zelených) a předseda Společenství Romů na Moravě Karel Holomek.

Sdílet

Jejich debata se zaměří především na tato témata: další varianty postupu při sestavování vlády, zhodnocení uplynulého "politického roku" a změn na politické scéně; situace uvnitř jednotlivých politických stran, názor na "politické přeběhlictví" a na řešení otázek menšin a "nepřizpůsobivých" spoluobčanů. Zajímavé bude také zhodnocení státní politiky a činnosti orgánů k tomu zřízených a názory na poslední události kolem vstupu do schengenského prostoru a eventualitu, že by se ČR stala hranicí tohoto prostoru. Prostor bude i pro další aktuální problémy, jako například usnesení rakouského parlamentu atd.

Dalším z hlavních hostů pořadu Otázky Václava Moravce bude v neděli 17. prosince 2006 předseda vlády a předseda ODS Mirek Topolánek.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat.

Hosté další části druhé hodiny pořadu člen bankovní rady ČNB Mojmír Hampl, ekonomická redaktorka Hospodářských novin Lenka Zlámalová a předseda Asociace exportérů Jiří Grund budou hovořit o svých názorech na složení bankovní rady ČNB a kvalifikaci nových členů a na současný vývoj ekonomiky a zpevňování koruny vůči dolaru a euru. Tématem diskuse bude také nespokojenost exportérů a jejich žádosti o zásah proti posilování koruny, stížnosti podnikatelské sféry na nestabilitu politického prostředí a stanovisko k horizontu zavedení eura

Posledním hostem relace bude Nejvyšší státní zástupkyně ČR Renáta Vesecká a bude hovořit o svých kritických názorech na práci některých státních zástupců a o situaci v resortu.