Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 18. března 2007

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 18. března na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. budou pražský primátor Pavel Bém (první místopředseda ODS) a stínový a bývalý ministr financí Bohuslav Sobotka (statutární místopředseda ČSSD). K nim se připojí historik a ředitel archivu Ministerstva vnitra Pavel Žáček a historik Vít Smetana. Tématy jejich diskuse budou jak ekonomické reformy koaliční vlády, rozpočtové škrty, konvergenční program a odložení zavedení eura, tak i prodej akcií ČEZ a prodej či pronájem Letiště Praha.

Sdílet

V centru zájmu Václava Moravce bude i téma Praha olympijská: rizika ekonomická, urbanistická atd. a problémy kolem vlastnictví katedrály sv. Víta. V neposlední řadě bude tématem diskuse také zákon o zřízení Ústavu paměti národa a blížící se volba prezidenta republiky

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat.

Hosté další části pořadu – vedoucí katedry makroekonomie na FSV UK, a bývalý viceguvernér ČNB Oldřich Dědek a viceguvernér České národní banky Luděk Niedermayer – budou diskutovat o perspektivě zavedení eura a reálnosti nového termínu v roce 2012.

V závěrečné části relace budou dokumentarista Václav Chaloupek, předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jaroslav Palas a předseda RRTV Václav Žák debatovat o stížnosti Českomoravské myslivecké jednoty na večerníček Madla a Ťap, jehož autorem a režisérem je Václav Chaloupek. Zajímavé v této souvislosti bude jistě stanovisko Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.