Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 18. června 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 18. června od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24, budou předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka (ODS), odstupující předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Lubomír Zaorálek (ČSSD) a místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Telemostem se k debatě ve studiu připojí zástupci hlavních politických sil na Slovensku a politolog Jan Bureš.

Sdílet

Stěžejními tématy jejich diskuse budou výsledky voleb na Slovensku, jejich reflexe a srovnání se situací v Čechách; zhodnocení české předvolební kampaně a její vliv na povolební vyjednávání. Moderátor bude s hosty hovořit také o osobních animozitách na české politické scéně, o stavu povolebního vyjednávání, o momentální ústavní situaci a volbě předsedy a orgánů PS PČR. Kromě obecně aktuálních témat přijdou na pořad i taková témata jako úniky informací z parlamentních orgánů, názor na eventuální změnu volebního systému či možnost jiné reakce na opakující se „volební paty“ a situace uvnitř velkých politických stran.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 hod. na ČT 24 bude tato debata pokračovat.

Později budou další hosté – bývalý vrcholný slovenský politik Fedor Gál, politik a publicista Petr Uhl a podnikatel Robert Sándor – reflektovat slovenské volby a zamyslí se nad tím, jak se žije Slovákům v Čechách a proč tu žijí a jak se Slovákům v Čechách volí. Tématem bude i jejich názor na vztah českého státu ke krajanům a jejich možnosti volit i srovnání politických reprezentací a stavu politiky a ekonomiky obou zemí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).