Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 19. srpna 2007

[Tisková zpráva] Hlavní hosté první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 19. srpna na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. poslanci Vlastimil Tlustý (ODS), Ludvík Hovorka (KDU-ČSL), Michal Doktor (ODS) a první náměstek ministra financí Ivan Fuksa (ODS) budou debatovat o reformě veřejných financí a výhradách některých poslanců k ní, o postupu při schvalování komplexního pozměňovacího návrhu v PS PČR, poplatcích ve zdravotnictví a o postoji k případné stížnosti na neústavnost.

Sdílet

Tématem rozhovoru hlavních hostů další části pořadu, ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) a stínové ministryně spravedlnosti za ČSSD Marie Benešové, budou spory mezi státními zástupci, iniciativa ČSSD k posílení nezávislosti státního zastupitelství, finanční situace vězeňské služby v souvislosti s reformou veřejných financí a krácením rozpočtu, eventuální vliv na zabezpečení věznic, reforma soudnictví s důrazem na zvýšení počtu a úlohu vyšších soudních úředníků a zefektivnění doručování soudních obsílek.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude debata z první hodiny pokračovat. S hosty další části pořadu, senátorem a předsedou ČMKOS Milanem Štěchem (ČSSD), prvním náměstkem ministra financí Ivanem Fuksou (ODS) a viceguvernérem ČNB Miroslavem Singrem, bude Václav Moravec hovořit o stanovisku ČMKOS k reformě veřejných financí a názorech na rizika (např. zadlužení, růst mandatorních výdajů, inflace, euro, důchodová reforma), pokud by reforma byla či nebyla přijata.