Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 20. srpna 2006

[Tisková zpráva] Hlavním hostem první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 20. srpna od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24, bude Jiří Paroubek, odstupující premiér a předseda ČSSD.

Sdílet

Hlavním hostem první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 20. srpna od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24, bude Jiří Paroubek, odstupující premiér a předseda ČSSD.

Témat k diskusi bude několik: zhodnocení plnění programového prohlášení vlády Jiřího Paroubka (strategický cíl od roku 2008 schodek veřejných rozpočtů stabilně pod 3 % HDP versus návrh rozpočtu na rok 2007, stav reformy veřejných rozpočtů a zavedení eura „nejpozději do roku 2010“); uvažovaná opatření ke snížení schodku rozpočtu 2007 (odložení platnosti některých zákonů, zvýšení spotřební daně atd.); přijetí nejlepší varianty důchodové reformy a zahájení prací na jejím legislativním zpracování; referendum ke smlouvě o "Ústavě o Evropě“, reakce na současnou situaci k eventuálnímu umístění americké raketové základny, uspořádání informační kampaně a referenda, reakce na návrh zákona z dílny KSČM; stanovisko k vyslání českého vojenského kontingentu do Libanonu a současný stav povolebního vyjednávání a varianty vývoje.

Hlavními hosty další diskuse v první části pořadu budou kandidáti do Senátu Parlamentu ČR: Daniela Filipiová (ODS); Marie Benešová (ČSSD); Jiří Dědeček (Strana zelených) a Mirka Čejková (Politika 21).

Tématem jejich rozhovoru budou obraz Senátu v očích veřejnosti a zájem politiků, stran a hnutí o něj, osobní motivace ke kandidatuře; změna volebního systému, změna ústavy, změna postavení Senátu; posílení přímých prvků demokracie, referendum, referendum o raketových základnách, pohled na komunistický návrh zákona o referendu o základnách; boj proti korupci; kvalita práce zákonodárců, zejména nový silniční zákon, názor na jeho úpravy a úloha Senátu v tomto procesu.

V druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané od 13.05 do 14.00 hod. na ČT24, bude tato debata pokračovat.

Dalšími hosty pak budou místopředseda odstupující vlády Jiří Havel; náměstek odstupujícího ministra financí Eduard Janota a viceguvernér ČNB Miroslav Singer. S moderátorem se budou věnovat tématům: příprava státního rozpočtu na rok 2007 a perspektiva přijetí eura, dodržování konvergenčního programu a čerpání fondů EU.

Poté budou hosty předseda Národního organizačního komitétu Jan Palouš z Astronomického ústavu AV ČR a astrofyzička Soňa Ehlerová z Astronomického ústavu AV ČR. S moderátorem budou diskutovat o jednání Valného shromáždění Mezinárodní astronomické unie v Praze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).