Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 21. května 2006

[Tisková zpráva] Další předvolební diskuzní pořad České televize Otázky Václava Moravce bude v neděli 21. května vysílán na ČT1 a ČT24 opět ve dvouhodinovém přímém přenosu od 12.00 do 14.00 hod. z Kongresového centra v Praze, a to za účasti zvaných diváků.

Sdílet

Pro zachování maximální míry objektivity a vyváženosti publika se Česká televize rozhodla využít zkušeností BBC a část publika zvát podle sociologického vzorku. V další části publika budou příznivci pozvaných politických subjektů. Diváci se mohou o pozvání do publika ucházet prostřednictvím dotazníku na webových stránkách České televize (odkaz na dotazník je v novinkách na titulní straně www.ceskatele­vize.cz).

21. května v pořadu vystoupí vrcholní představitelé politických stran, které jsou zastoupeny v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Hosty budou: Bohuslav Sobotka (ČSSD, statutární místopředseda), Petr Nečas (ODS, první místopředseda), Vojtěch Filip (KSČM, předseda), Miroslav Kalousek (KDU-ČSL, předseda) a Pavel Němec (US-DEU, předseda).

Témat k diskusi bude několik: zhodnocení uplynulého volebního období, co nám dal a vzal vstup do EU a jaké jsou jeho perspektivy, vstup do eurozóny a schengenského prostoru, osud euroústavy, stav české ekonomiky, daňové zatížení, daňová a důchodová reforma, sociální politika státu, stav zdravotnictví, stav politické kultury, odpovědnost vedení stran za volební výsledek a možné povolební scénáře, eventualita předčasných voleb a kandidáti na prezidenta pro volbu v roce 2008.