Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 24. září 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 24. září od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 budou ministr vnitra vlády ČR Ivan Langer (ODS) a stínový ministr vnitra za ČSSD František Bublan. Jejich debata se kromě aktuální politické situace zaměří na tato témata: aféra s údajnými odposlechy ústavních činitelů a novinářů v souvislosti s vyšetřováním úniků tajných materiálů do médií, uvažovaná změna koncepce povolování odposlechů, stanovisko ke svolání mimořádného zasedání Poslanecké sněmovny PČR; koncepční a personální změny v tajných službách a zpoždění vstupu ČR do schengenského prostoru.

Sdílet

Hlavní hosté druhé části této relace – předseda Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny PČR David Rath (ČSSD), člen Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny PČR Petr Tluchoř (ODS) a hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann (ODS) – budou debatovat o situaci krajských nemocnic po nástupu nové vlády, budoucnosti zákona o neziskových nemocnicích, personální politice ve vedení resortu a o budoucnosti lékových vyhlášek a způsobu jejich tvorby. Václav Moravec se také zeptá na představu ČSSD o reformě zdravotnictví v porovnání s ODS.

Hlavními hosty druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 hod. na ČT24 bude tato debata pokračovat.

Později se zamyslí profesor ekonomie Michigan university Jan Švejnar a vrchní ředitelka a členka bankovní rady ČNB Michaela Erbenová nad ekonomickou situací státu a budou debatovat o sestavování letošního rozpočtu, prognóze na příští roky a o tom, jaký vliv na českou ekonomiku bude mít odložení vstupu do eurozóny.