Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 25. března 2007

[Tisková zpráva] Hlavním hostem první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 25. března na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. bude místopředseda vlády a ministr životního prostředí Martin Bursík (předseda Strany zelených). Prostřednictvím telemostu se k němu připojí poslanec Jiří Paroubek (předseda ČSSD), místopředseda Poslanecké sněmovny PČR Vojtěch Filip (předseda KSČM) a ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl.

Sdílet

Tématem jejich debaty budou výsledky sjezdu ČSSD, aktuální dění v koalici a zahraniční témata jako např. summit EU a Berlínská deklarace nebo odpověď ČR na americkou nótu o radarové základně na území Česka. Na programu jsou také témata ekonomická: ekonomické reformy koaliční vlády, rozpočtové škrty, prodej akcií ČEZ a v neposlední řadě bezpečnost Temelína. V centru zájmu Václava Moravce budou i názory hostů na kauzu místopředsedy vlády Jiřího Čunka a policejního prezidenta Vladislava Husáka, blížící se volbu prezidenta republiky a případné protikandidáty Václava Klause a téma klimatických změn v souvislosti s polemikou Václav Klaus vs. Al Gore.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat.

Hosté další části – náměstek ministra zemědělství ČR Stanislav Kozák a prezident Agrární komory Jan Veleba – budou diskutovat o protestech českých zemědělců proti dovozu masa ze zahraničí, vztazích zemědělců s obchodníky a obchodními řetězci a o zemědělské politice vlády.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).