Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 25. června 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 25. června od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 budou ministr vnitra vlády ČR František Bublan a místopředseda ODS Ivan Langer. Prostřednictvím telemostu byli k debatě pozváni také zástupce vedení NBÚ a policejního prezidia.

Sdílet

Stěžejními tématy jejich diskuse budou – kromě aktuální politické situace – poměry v resortu ministerstva vnitra a v policii, vyšetřování poznatků z tzv. Kubiceho zprávy, úniky informací z této zprávy a jejich důsledky na bezpečnostní prověrky některých politiků. Václav Moravec se nevyhne ani tématu omluvy, kterou od něj Ivan Langer očekává, a problémům jakými jsou úniky odposlechů, informací z trestních spisů, postavení Inspekce ministra vnitra nebo zavedení bodového systému pro řidiče od 1. července.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 hod. na ČT 24 budou hosty předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina a místopředsedkyně Strany zelených Dana Kuchtová. Jejich diskuse bude o angažmá státního úředníka v záležitostech, které jsou součástí politického rozhodování, o vystoupení Martina Peciny k energetické politice minulé vlády a kritice energetického programu Strany zelených.

Později budou další hosté – prezident sdružení ČESMAD Bohemia Vladimír Starosta, Jan Kněžínek z odboru agendy řidičů ministerstva dopravy a zástupce vedení Policie ČR – hovořit o novele zákona o pravidlech silničního provozu, která vstupuje v platnost od 1. července.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).