Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 25. února 2007

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 25. února na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. budou Zdeněk Škromach (místopředseda ČSSD), ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý (ODS).

Sdílet

Připojí se k nim bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý a David Ondráčka z Transparency International. Tématem jejich diskuse kromě aktuálních politických událostí bude podezření z korupce při nákupu a pronájmu stihaček Jas-Gripen, současné domácí i zahraniční politické postoje k eventuálnímu vybudování americké protiraketové základny v ČR a Polsku, sociální reformy nové středopravicové vlády a také situace v ČSSD před březnovým sjezdem.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat.

Host další části pořadu pražský arcibiskup, kardinál Miloslav Vlk bude s Václavem Moravcem diskutovat na téma vyrovnání se s minulostí a atraktivity katolické církve pro současné generace a jejím místě ve společnosti po roce 1989, o svém možném odchodu do penze a postoji ke sporu o chrám sv. Víta. Nevyhnou se ani otázkám o vztazích církve se současnou politickou reprezentací a o smlouvě s Vatikánem.