Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 26. listopadu 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 26. listopadu na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. budou předseda ČSSD Jiří Paroubek a předseda KSČM Vojtěch Filip.

Sdílet

Jejich debata se zaměří na tato témata: stav vyjednávání o sestavení vlády včetně programových priorit, vyjednávací pozice ČSSD a KSČM a mantinely pro vyjednávání; spolupráce s politickými partnery a změny ve vrcholných orgánech stran. Moderátor se bude zajímat také o politickou budoucnost obou předsedů a jejich stanovisko k novelám některých zákonů („silniční“ zákon, zákoník práce apod.). Debata se nevyhne ani finančním problémům KSČM a vyšetřování některých politických a ekonomických afér.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod., bude tato debata pokračovat.

Dalším hostem této části pořadu bude nejprve náčelník generálního štábu Armády ČR Pavel Štefka, který zhodnotí průběh profesionalizace a transformace armády a její perspektivy a pohovoří mj. i o rozpočtu armády na rok 2007, vlivu nejasné politické situace na armádu a zamyslí se nad působením zahraničních vojenských misí a jejich perspektivou a také kontinuitou v personálním obsazení velení armády.

Po té ve studiu usedne předsedkyně Nejvyššího soudu ČR Iva Brožová a bude hovořit o situaci na Nejvyšším soudu ČR, o svém názoru na personální obsazení vedení soudu a na jmenování druhého místopředsedy a o své profesionální budoucnosti. Později se k této debatě připojí místopředseda Nejvyššího soudu ČR Jaroslav Bureš.