Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 27. srpna 2006

[Tisková zpráva] Hlavním hostem první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 27. srpna od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 bude designovaný premiér Mirek Topolánek (předseda ODS) a k němu se telemostem připojí Jiří Dolejš (místopředseda KSČM) a politolog Jan Bureš.

Sdílet

Jejich debata se zaměří především na současný stav povolebních vyjednávání a další postup při sestavování vlády; zhodnotí předchozí volební období a pohovoří o návrzích změn volebního systému. Václava Moravce bude zajímat také postup při případném vyhlášení předčasných voleb, stanovisko hostů k eventuálnímu umístění americké protiraketové základny na území ČR a nevyhne se ani kampani před senátními a komunálními volbami a postupu při prověřování „Kubiceho zprávy“.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 hod. na ČT24 bude hlavním hostem nejprve nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká. Tématem rozhovoru bude nejen „Kubiceho zpráva“, ale i další vyšetřování údajné sebevraždy policisty Zdeňka Janíčka, pokračování vyšetřování postupu policistů na CzechTek 2005 a dovolání k Nejvyššímu soudu v případu Vladimíra Hučína. Moderátor se zeptá i na stav státního zastupitelství a změny, které nastaly od doby nástupu R. Vesecké do funkce.

Hlavním hostem druhé části pořadu bude ministr zemědělství odstupující vlády Jan Mládek a prezident Agrární komory Jan Veleba, kteří budou diskutovat o dosavadních výsledcích a prognóze letošní sklizně, o jednání Agrární komory a Ministerstva zemědělství na téma kompenzací zemědělcům, ale také o možných protestech zemědělců, zavedení pojištění proti počasí a Programu rozvoje venkova.

Hlavním hostem poslední části relace bude předseda ÚOHS Martin Pecina a moderátor se ho zeptá na poslední rozhodnutí ÚOHS.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).