Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 28. května 2006

[Tisková zpráva] Další předvolební diskusní pořad České televize Otázky Václava Moravce bude v neděli 28. května vysílán na ČT1 a ČT24 opět ve dvouhodinovém přímém přenosu od 12.00 do 14.00 hod. z Kongresového centra v Praze, a to za účasti novinářů, politologů a zvaného publika.

Sdílet

Pro zachování maximální míry objektivity a vyváženosti publika se Česká televize rozhodla využít zkušeností BBC a část publika zvát podle sociologického vzorku. V další části publika budou příznivci pozvaných politických subjektů. Diváci se mohou o pozvání do publika ucházet prostřednictvím dotazníku na webových stránkách České televize (odkaz na dotazník je v novinkách na titulní straně www.ceskatele­vize.cz).

28. května v pořadu vystoupí předsedové dvou nejsilnějších politických stran a nejžhavější kandidáti na předsedu příští české vlády – Jiří Paroubek (ČSSD, předseda) a Mirek Topolánek (ODS, předseda).

Témat k diskusi bude několik: zhodnocení uplynulého volebního období, politická kultura a úroveň předvolební kampaně, zásadní politická, ekonomická a společenská témata, zejména vývoj ekonomiky, protikorupční opatření, zdravotnictví, školství, perspektivy České republiky, zahraniční politika, vztah k EU a vstup do eurozóny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).