Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 28. ledna 2007

[Tisková zpráva] Hlavním hostem první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 28. ledna na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. bude místopředseda vlády Jiří Čunek (předseda KDU-ČSL) a Vojtěch Filip (předseda KSČM).

Sdílet

Tématem jejich debaty bude umístění radarové stanice systému americké protiraketové obrany na českém území a diskuse o konání referenda k jejímu umístění v ČR, dále připravovaný zákon o eliminaci poslaneckých „přeběhlíků“, sociální reformy nové vlády, problematika deregulace nájemného a další aktuální témata jako např. postoj k euroústavě nebo zhodnocení návštěvy německé kancléřky. Diskuse se nevyhne aféře týkající se Jiřího Čunka, včetně tlaku médií a politických konkurentů na jeho rezignaci.

Jako hlavní hosté další části první hodiny pořadu byli pozváni ministr kultury Václav Jehlička (KDU-ČSL) a bývalý ministr kultury a poslanec Vítězslav Jandák (ČSSD) a budou hovořit o programovém prohlášení vlády M. Topolánka pro oblast kultury a problematice financování kultury v ČR, včetně závazku vlády k 1% HDP na tento účel a o náměstcích ministra kultury. Václav Moravec se bude zajímat také o sloučení ČT a ČRo, pokračování digitalizace televizního a rozhlasového vysílání v ČR a dořešení vztahu státu a církví.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat.

Hlavní hosté další části pořadu: europoslanec a zmocněnec vlády pro jednání o evropské ústavě Jan Zahradil (ODS), europoslanec Josef Zieleniec (SNK-ED) a poslanec PS PČR, předseda výboru pro evropské záležitosti Ondřej Liška (Strana zelených) mj. zhodnotí návštěvu německé kancléřky Angely Merkelové, a budou hovořit o hlavních tématech německého předsednictví EU, perspektivě evropské ústavní smlouvy, o místě EU v současné světové politice a posilování evropských bezpečnostních struktur.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).