Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 29. října 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 29. října od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 budou předseda odstupující vlády ČR a předseda ODS Mirek Topolánek, předseda ČSSD Jiří Paroubek, předseda KSČM Vojtěch Filip, úřadující předseda KDU-ČSL Jan Kasal a předseda Strany zelených Martin Bursík.

Sdílet

Ve společné debatě se nejprve pokusí o zhodnocení výsledků senátních voleb a jejich vlivu na politickou mapu ČR a později se budou zabývat širokým spektrem aktuálních témat, jakými jsou např. průběh a perspektiva sestavování vlády, možnost dohody na eventuálních předčasných volbách, změna ústavy a volebního zákona, schvalování rozpočtu, příprava na předsednictví EU a odložení vstupu do eurozóny, odložení platnosti Zákoníku práce, návrh na zřízení vyšetřovací komise k působení některých policejních útvarů, hlasování o senátním návrhu zákona o snadnější cestě k předčasným volbám, rozpuštění dolní komory parlamentu, úloha a postoj prezidenta republiky při povolebním vyjednávání a perspektiva prezidentské volby.

Ve druhé části otázek Václava Moravce na ČT24 vysílané od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat a později ji zhodnotí politologové a další odborníci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).