Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 3. prosince 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 3. prosince na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. budou primátor hl. města Prahy Pavel Bém (1. místopředseda ODS) a Bohuslav Sobotka (statutární místopředseda ČSSD). Telemostem se k nim připojí velvyslanec ČR při EU Jan Kohout a Dana Kuchtová (místopředsedkyně Strany zelených).

Sdílet

Jejich debata se zaměří především na tato témata: vyjednávání o nové vládě, politická kultura a chování členů týmů vrcholných politiků (například pánů Dalíka a Přikryla), ale také novinářská etika a možnost zpřísnění trestního zákoníku na používání skryté kamery novináři. Diskutovat budou také o reformě a stavu policie, únicích informací z policejních spisů, reformě bezpečnostní komise ČSSD, boji proti korupci a protikorupčních plánech obou politických stran. Zajímavé budou názory hostů na perspektivy zásadních reforem – daňové, zdravotnictví a důchodové. Společně se zamyslí i nad vlivem současné politické situace na komunikaci s EU (plán emisních povolenek ČR, odklad přijetí eura a neschopnost určení nového termínu) a nad stavem příprav na české předsednictví EU a politickým uspořádání na pražské radnici.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod., budou nejprve ministr průmyslu a obchodu Martin Říman (ODS), Dana Kuchtová (místopředsedkyně Strany zelených) a klimatolog Jan Pretel hovořit o problematice emisních povolenek a jejich vlivu na cenu energií v ČR, o budoucnosti cen energií a privatizace ČEZu, dále o vlivu emisí skleníkových plynů na celosvětové i středoevropské klima včetně prognózy dalšího vývoje. Václav Moravec se bude ptát na přístup největších světových znečišťovatelů k plnění Kjótského protokolu a na závěry a zhodnocení konference v Nairobi.

Host další části pořadu guvernér ČNB Zdeněk Tůma bude komentovat jmenování dvou nových členů bankovní rady a jeho eventuální vliv na budoucí rozhodování a směřování ČNB. Pohovoří také o současném rekordním kursu koruny vůči dolaru i euru, jeho vlivu na českou ekonomiku a eventuální reakci ČNB na tento fakt. Další témata této debaty budou: odložení vstupu ČR do eurozóny, prognóza či varianty dalšího vývoje a vliv současné politické situace na ekonomiku z pohledu ČNB.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).