Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 3. září 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 3. září od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 budou Petr Nečas (1. místopředseda ODS), Bohumil Sobotka (1. místopředseda ČSSD), Jan Kasal (1. místopředseda KDU-ČSL) a Martin Bursík (předseda Strany zelených). Pozván byl i Vojtěch Filip (předseda KSČM). Telemostem se připojí ústavní právník Vojtěch Cepl a předseda Ochranného sdružení malých akcionářů Karel Staněk.

Sdílet

Jejich debata se zaměří na tato témata: vyjednávání o podpoře vlády Mirka Topolánka, program jeho vlády a předpokládaný vývoj politické scény do komunálních a senátních voleb i po nich, situace uvnitř jednotlivých politických stran, sestavování rozpočtu na rok 2007 a postoj k posledním navrhovaným změnám zákonů, přijetí eura, sestavování orgánů Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, případné změny ústavy a volebního zákona, ústavnost kroků při eventuálním návrhu na vypsání předčasných voleb, postavení minoritních akcionářů v ČR a hrozící sankce ze strany EU.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 hod. na ČT24 bude tato debata pokračovat.

Později pohovoří předseda Strany maďarské koalice Béla Bugár o postavení maďarské menšiny na Slovensku po letošních parlamentních volbách, o vztazích mezi Maďarskem a Slovenskem a o svém stanovisku k posledním incidentům na Slovensku a v Maďarsku.

S hosty poslední části pořadu – ředitelem Fakultní nemocnice Brno Janem Burianem, náměstkem ministra zdravotnictví ČR pro zdravotní pojištění a kontrolu Vladimírem Drymlem a onkologem Pavlem Klenerem – bude Václav Moravec diskutovat o stanovisku České onkologické společnosti k dostupnosti léků na rakovinu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).