Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 30. dubna 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 30. dubna od 12.00 do 13.00 na ČT1 a ČT24 bude ministr kultury Vítězslav Jandák (volební lídr ČSSD v Jihočeském kraji) a poslanec PS PČR Miroslav Kalousek (předseda KDU–ČSL a volební lídr v Jihočeském kraji). Telemostem se s Kavčími horami propojí poslanec PS PČR Jiří Dolejš (místopředseda KSČM) a ředitel VZP Pavel Horák.

Sdílet

Témat k diskuzi bude opět několik: politická kultura, korektnost a úroveň předvolební kampaně mj. i v souvislosti s napadením Jiřího Dolejše, situace ve zdravotnictví včetně protestů lékařů a zvolení šéfa VZP, situace na silnicích (výstavba dálnic, mýtné, zmírnění bodového systému), vízová politika vůči Kanadě a USA, řešení likvidace odpadů, odmítnutí odpočtu DPH pro loterijní společnosti, situace v ČSTV a problémy s halou Sazky a v neposlední řadě též situace v památkové péči jako celku na příkladu konkrétních případů, stav církevního zákona i smlouvy s Vatikánem a situace v Šumavském národním parku.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 na ČT24 bude debata z první části pořadu pokračovat.

Později budou v další části zástupci neparlamentních stran kandidujících ve volbách do PS PČR Radoslav Štědroň (Koalice pro Českou republiku), Václav Srb (Koruna česká), Milan Hamerský (Liberální reformní strana) a Pavel Dohnal (Moravané) mj. diskutovat o podpoře podnikání v ČR, o investičních pobídkách a korupci a o postavení malých politických stran. Opět budou mít samozřejmě možnost své strany a priority jejich programů představit a seznámit diváky se svými názory na další aktuální politická témata.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).