Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 4. února 2007

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 4. února na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod., budou ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) a stínový a bývalý ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD). Připojí se k nim hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil (ODS), ředitel VZP Pavel Horák a prezident České stomatologické komory Jiří Pekárek. Tématem jejich diskuse bude reforma zdravotnictví včetně postupu v nejbližším období, léková politika, situace jak ve VZP, tak i v dalších zdravotních pojišťovnách a reforma tohoto systému. Debata se nevyhne ani vyšetřování případu "nemocničního vraha" v Havlíčkově Brodě, budoucnosti krajských nemocnic a problematice povinného členství v komorách.

Sdílet

Ve druhé části Otázek Václava Moravce vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat. Host další části pořadu policejní prezident Vladislav Husák bude hovořit o služebním zákoně, odchodech policistů a kriminalitě v roce 2006.

Později bude diskuse pokračovat s náměstkem ministra pro místní rozvoj Petrem Pávkem (Strana zelených) na téma zmenšení administrativní zátěže starostů a obcí, eventuálních změn volebního systému a sporů ve vládní koalici.