Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 5. listopadu 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 5. listopadu na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod., budou předsedové poslaneckých klubů PS PČR: Petr Tluchoř (ODS), Michal Hašek (ČSSD), Pavel Kováčik (KSČM), Vlasta Parkanová (KDU-ČSL) a Kateřina Jacques (Strana zelených).

Sdílet

Jejich debata se zaměří vedle aktuální politické situace na tato témata: postoj k senátnímu návrhu změny ústavy o možnosti rozpuštění sněmovny, další průběh povolebních vyjednávání a perspektiva sestavování vlády včetně možnosti dohody na eventuálních předčasných volbách. Hovořit se bude i o možnosti další změny ústavy a volebního zákona, o přípravě na předsednictví EU a vstupu do eurozóny, odložení platnosti Zákoníku práce. Václav Moravec se nevyhne ani diskusi o „demontáži sociálního státu“; návrhu na zřízení vyšetřovací komise k působení některých policejních útvarů a úloze prezidenta republiky při povolebním vyjednávání, včetně perspektivy prezidentské volby.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod., bude tato debata pokračovat.

Hosty další části pořadu budou vsetínský starosta a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL), předseda Rady vlády pro lidská práva Jan Litomiský, Milan Horváth ze Sdružení romských občanů a Kateřina Jacques (Strana zelených).

Debatovat budou na témata: vystěhování romských rodin z centra Vsetína, pozice J. Čunka v KDU-ČSL, vliv na jeho eventuální kandidaturu na předsedu strany, vládní politika a koncepce vztahu většinové společnosti k menšinám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).