Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 6. srpna 2006

[Tisková zpráva] Hlavním hostem první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 6. srpna od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 bude Martin Bursík, předseda Strany zelených, se kterým bude moderátor hovořit o stanovisku Strany zelených k povolebnímu vyjednávání.

Sdílet

Později se k hlavním hostům – předsedovi Poslanecké sněmovny PČR Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD), ministru zahraničí vlády ČR Cyrilu Svobodovi (KDU-ČSL) a Alexandru Vondrovi, kandidátovi ODS na ministra zahraničí – připojí telemostem z New Yorku zástupkyně velvyslance ČR při OSN Janina Hřebíčková, velvyslanec Slovenské republiky při OSN Peter Burian a zástupce velvyslance Izraele při OSN Daniel Carmon, aby spolu diskutovali především o nynějším konfliktu Izraele a Hizballáhu v Libanonu a v této souvislosti o roli a postoji OSN a Rady bezpečnosti OSN, o stanovisku ČR a humanitární pomoci oběma stranám konfliktu. Hovořit budou také o současné situaci v Iráku a situaci na Kubě, o kontinuitě české zahraniční politiky při případné změně vlády, o amerických raketových základnách ve východní Evropě, o českém předsednictví EU, o „evropské ústavě“ včetně stanoviska k eventuálnímu posunu vstupu do Schengenského prostoru a o vzniku ministerstva pro evropské záležitosti.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 hod. na ČT24 bude tato debata pokračovat.

Hosty další části pořadu budou hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc, ředitel Dopravního podniku Ústeckého kraje Pavel Knecht a ředitel ČSAD Česká Lípa David Mahdal. Tématem jejich rozhovoru budou příčiny a řešení situace ve veřejné autobusové přepravě v Ústeckém kraji.