Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce - neděle 7. ledna 2007

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce, vysílaného v neděli 7. ledna na ČT1 a ČT24 od 12.00 do 13.00 hod. budou bývalý předseda vlády Miloš Zeman (ČSSD) a první místopředseda Senátu a bývalý předseda vlády ČR Petr Pithart (KDU-ČSL) a budou hovořit na téma politické a ústavní krize při sestavování vlády ČR.

Sdílet

Hlavní hosté druhé části této relace ministr zahraničí Alexandr Vondra (ODS), stínový ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a kandidát Strany zelených na post ministra zahraničí Karel Schwarzenberg budou kromě diskuse o aktuální situaci při sestavování vlády v ČR hovořit o perspektivách české zahraniční politiky s horizontem do roku 2010, koordinaci postojů s prezidentem ČR a o německém předsednictví EU. Václav Moravec se zeptá také na jejich názor na další osud „euroústavy“ a formulaci našeho stanoviska k perspektivě EU.

Ve druhé části Otázek Václava Moravce, vysílané na ČT24 od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat.

V další část druhé hodiny pořadu se poslanec PS PČR Jan Bürgermeister (ODS – předseda pražské stranické organizace) zamyslí nad současnou politickou situací při sestavování vlády a bude informovat o stanovisku pražské ODS k vývoji uvnitř strany.