Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – neděle 8. října 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného v neděli 8. října od 12.00 do 13.00 hod. na ČT1 a ČT24 budou Pavel Bém (ODS), místopředseda strany a pražský primátor a Petra Buzková (ČSSD), exministryně školství, kandidátka na pražského primátora.

Sdílet

Dalšími hosty budou Ladislav Jakl, tajemník prezidenta republiky, Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru a Michael Hvížďala, pražský zastupitel.

Jejich debata se zaměří na tato témata: reakce na aktuální politickou situaci; vliv komunálních a senátních voleb na sestavování vlády; potřebnost novelizace norem regulujících odposlechy; politická kultura, nedůvěra veřejnosti v politiku; kampaň před komunálními volbami, zneužívání obecních peněz a prostředků; palčivé problémy Prahy; Olympijské hry v Praze?

Ve druhé části otázek Václava Moravce na ČT24 vysílané od 13.05 do 14.00 hod. bude tato debata pokračovat.

Dalšími hosty pořadu budou Jiří Pospíšil (ODS) ministr spravedlnosti, Marie Benešová (ČSSD) bývalá Nejvyšší státní zástupkyně, stínová ministryně spravedlnosti a Pavel Severa (KDU-ČSL), poslanec PS PČR, bezpečnostní expert strany.

Debatovat budou na témata: změna právní úpravy týkající se odposlechů; nezávislost orgánů činných v trestním řízení a justice; personální změny v legislativní radě vlády; problematika dění na Nejvyšším soudu ČR.