Hlavní navigace

Hosté pořadu Otázky Václava Moravce – pondělí 17. dubna 2006

[Tisková zpráva] Hlavními hosty první části diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílaného tentokrát na Velikonoční pondělí 17. dubna od 12.00 do 13.00 na ČT1 a ČT24 budou předseda vlády a místopředseda ČSSD Jiří Paroubek a předseda Strany zelených Martin Bursík.

Sdílet

Témat k diskuzi bude několik: zvažované daňové změny v příštích letech, ekologická daňová reforma, boj proti korupci, eventuální změna volebního zákona a změny ústavy (např. posunutí možnosti volit již od 16 let) a přímá volba prezidenta. V souvislosti s blížícími se volbami bude Václava Moravce zajímat také reflexe voleb v Maďarsku a Itálii a případný patový výsledek v našich volbách, možnosti předvolební a povolební koalice a slučitelnost programů a vnitrostranická situace obou stran. Debata se nevyhne ani problému financování politických stran, stížnosti SNK-ED k Evropskému soudu pro lidská práva a rozhodnutí Ústavního soudu o možnosti vymáhání škod majiteli domů po státu.

V druhé části Otázek Václava Moravce vysílané od 13.05 do 14.00 na ČT 24 budou zástupci neparlamentních stran kandidujících ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR Zdeněk Macura (zakladatel 4 VIZE), Jiří Hrdina (geniální guvernér Balbínovy poetické strany), Michal Simkanič (předseda České pravice) a Jiří Stanislav (předseda České strany národně socialistické) diskutovat o financování politických stran, daňovém zatížení a reformě daní, o nezaměstnanosti a rozhýbání trhu práce, o korupci ve společnosti apod.