Hlavní navigace

Hosté Profilu Dobrého rána s ČT ve dnech 23. - 27. 4. 2007

[Tisková zpráva] Místopředseda vlády Alexandr Vondra, Vladislav Husák, zástupce ředitele Služby cizinecké a pohraniční policie a policejního exprezidenta, ministryně školství Dana Kuchtová, kanadský právník Robert Amsterdam, obhájce někdejšího ruského oligarchy M. Chodorkovského a americký velvyslanec v ČR Richard Graber přijali pozvání České televize a budou exkluzivními hosty Profilu v Dobrém ránu s ČT, vysílaného vždy v 07.18 hod.

Sdílet

Alexandr Vondra, místopředseda vlády, bude v pondělí 23. dubna hovořit o pondělním zasedání bezpečnostní rady státu, kterého se zúčastní ředitel americké Agentury pro raketovou obranu Henry Obering. Na programu schůze je zařazena problematika systému protiraketové obrany a možné umístění radaru v ČR.

Vladislav Husák, zástupce ředitele Služby cizinecké a pohraniční policie a policejního exprezidenta, bude hostem Profilu v úterý 24. dubna a tématem rozhovoru bude připravenost ČR na schengenský prostor a boj proti ilegálnímu přistěhovalectví.

Ministryně školství Dana Kuchtová bude ve středu 25. dubna odpovídat na otázky, jak moc se liší úroveň základních škol v ČR, zda je nutnou součástí úspěšné ekonomické reformy v ČR i zavedení školného na VŠ a zda je reálné zvýšení počtu míst na středních a vysokých školách.

Kanadský právník Robert Amsterdam, obhájce někdejšího ruského oligarchy Michaila Chodorkovského, přijde do studia ve čtvrtek 26. dubna a tématem rozhovoru bude, jaké šance má M. Chodorkovskij na předčasné propuštění z vězení, kde je za daňové úniky Jukosu a jak se vyvíjí jeho případ.

Americký velvyslanec v ČR Richard Graber přijal pozvání do Dobrého rána v pátek 27. dubna a s moderátory bude hovořit o návštěvě prezidenta George Bushe v Praze, radarové základně v Česku a o výsledcích návštěvy ministra zahraničí K. Schwarzenberga v USA.