Hlavní navigace

Hosting Blueboard.cz v roce 2010

[Tisková zpráva] Hosting Blueboard.cz v roce 2010

Sdílet

Hostingy a domény

V roce 2010 aktivoval Hosting Blueboard.cz 1354 nových hostingů, což je o 26% více, než  v roce 2009 a stihl dosáhnout hranice 4000 hostingů.

Zaregistrováno bylo 2160 domén (+22% oproti 2009) a 3700 prodlouženo (+41%).

Velký zájem je o multihosting (https://hostin­g.blueboard.cz/na­vod-vice-domen-na-jednom-hostingu.php), který začaly postupně nabízet i další webhostingy na českém trhu. Hosting Blueboard.cz v minulém roce aktivoval asi 280 multihostingů, na každém jsou průměrně 3 domény 2. řádu.

Miniserver.cz – váš server s jednoduchým ovládáním

Jako vedlejší produkt (větší zákazníci si potřebovali sami spravovat desítky hostingů) vznikl Miniserver.cz. Jde o virtuální server s kompletní administrací (vlastní řešení na frameworku Nette). Jde o velmi výkonný server (vlastní thread procesoru), který je pod technickým dohledem, a který je pravidelně aktualizován. Zákazník ho pouze používá.

Zvětšení  místa pro všechny

Jako každý rok Hosting Bluebaord.cz na Vánoce jako dárek zvětšil všem místo na disku. U Zelené varianty z 3 GB na 10 GB, u Modré varianty ze 7 GB na 21 GB.

Akce .EU doména za retweet

I letos jsme spustili stejnou akci jako v roce 2009, protože jsme opět dostali doménu od našeho registrátora za lepší cenu. Původní úspěšnosti akce jsme už ale nedosáhli. EU doména evidentně už není tak zajímavá. O tom svědčí i to, že většina domén, získaných z předposlední akce, propadla bez prodloužení.

Novinky 2010

Stejně jako v minulém roce jsme vylepšovali:

  • Zavedli jsme zasílání SMS, pokud hrozí propadnutí vaší domény nebo odstavení hostingu
  • Změnili jsme bankovní účet, přešli jsme k Fio Bance (tuto banku můžeme doporučit, nulové poplatky i pro firmy).
  • U multihostingu jsme zavedli emaily ke každé doméně
  • Do Klientské sekce jsme přidali možnost vlastního nastavování plánovaných úloh (CRON)

Co chystáme do roku 2011?

Moc toho nevíme, protože trh se rychle mění a my se snažíme měnit s ním, ale nějaké plány přeci jen máme. Možná nabídneme levnější a okleštěnější variantu Miniserveru, aby se ho nebáli i menší webdesigneři, pro které je současná varianta zatím příliš nabušená a nákladná.

U hostingu budou změny samozřejmě  také a byli bychom rádi, kdyby to byly změny větší než v minulém roce. Kromě pravděpodobného přepsání webu do frameworku Nette však zatím nemohu nic prozradit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).