Hlavní navigace

HP a GS1 Canada vyvinuli službu cloudu, která zefektivní proces stahování výrobků z prodeje

[Tisková zpráva] Praha, 9. září 2009 – Společnost HP spolu s kanadskou pobočkou přední globální neziskové organizace GS1, která se zabývá odstraňováním neefektivity v dodavatelských řetězcích, představila novou službu cloudu pro sledování a odstraňování potenciálně nebezpečných potravin z dodavatelského řetězce.

Sdílet

Služba GS1 Canada Product Recall poběží na platformě cloud computingu HP pro výrobu, jež umožňuje společnostem vidět a sdílet informace napříč dodavatelským řetězcem. Výrobci potravin a spotřebního zboží mohou pomocí této služby omezit množství chyb, zkrátit dobu reakce na stažení a snížit náklady spojené se správou procesu stažení.

„Základem efektivního procesu stažení výrobků z prodeje jsou globální standardy pro dodavatelské řetězce,“ řekl Art Smith, prezident a generální ředitel společnosti GS1 Canada. „Globální standardy GS1 využívají milióny firem po celém světě ke zvyšování bezpečnosti, zabezpečení i efektivity svých dodavatelských řetězců. Integrací standardů GS1 s platformou cloud computingu HP nabízíme nový způsob výměny informací o stažení výrobku mezi firmami, který dále podpoří bezpečnost spotřebitelů.“

Služba GS1 Product Recall nabídne firmám:

  • Jasné pokyny pro nakládání s výrobky, jejich likvidaci a refundaci, jež urychlí proces stažení z prodeje.
  • Možnost přizpůsobit upozornění a zacílit relevantní informace na konkrétní maloobchodníky.
  • Dohledatelnou historii zabezpečení a auditu, která zajistí shodu s předpisy.
  • Zabudované funkce zabezpečení, jež posílají upozornění oprávněným uživatelům a vybraným maloobchodníkům.

„Schopnost utišit obavy spotřebitelů z bezpečnosti v souvislosti se stahováním výrobků z trhu je pro výrobce a maloobchodníky nesmírně důležitá,“ řekl Russ Daniels, viceprezident a technologický ředitel společnosti EDS, dceřiné firmy HP. „Zjednodušením procesu stažení výrobku můžeme snadno demonstrovat, jak služby cloudu přinášejí do našeho každodenního života reálnou praktickou hodnotu.“ Službu GS1 Canada Product Recall, vyvinutou ve spolupráci s hlavním výzkumným pracovištěm HP Labs, tvoří software, služby a infrastruktura HP spolu s platformou Microsoft® .NET.

V první fázi bude služba GS1 Canada Product Recall nasazena na kanadský potravinářský průmysl. Do budoucna by měla být zpřístupněna i dalším odvětvím a regionům, které potřebují podobné procesy a služby. Platforma cloud computingu HP pro strojírenství je k dispozici již nyní.

O GS1 a GS1 Canada
GS1 je přední světová nezisková organizace, která se zabývá globálními standardy a řešeními pro zvyšování efektivity a přehledu o dodavatelských a poptávkových řetězcích. Systém standardů GS1 je nejpoužívanější systém standardů dodavatelského řetězce na světě. GS1 Canada jako kanadský člen organizace Global GS1 pomáhá svým více než 10 000 členským organizacím všech velikostí ve 23 sektorech po celé Kanadě zvyšovat jejich účinnost a finanční efektivitu osvojováním doporučených postupů pro dodavatelské řetězce.

O společnosti HP
HP, největší technologická společnost světa, zjednodušuje používání technologií jednotlivcům i firmám prostřednictvím portfolia tiskových produktů, osobních počítačů, softwaru, služeb a IT infrastruktury. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).