Hlavní navigace

HP a VMware zahájí spolupráci v oblasti vývoje bezpečnostních technologií pro cloud

[Tisková zpráva] Obě firmy budou inovovat bezpečnostní technologie pro ochranu virtualizovaných a cloudových prostředí

Sdílet

Praha, 24. března 2011 – Společnosti HP a VMware budou spolupracovat na vývoji a marketingu nové generace řešení prevence narušení (IPS), navržených a optimalizovaných pro virtuální a cloudová prostředí založená na technologii VMware vSphere.

Tato spolupráce, jakožto rozšíření strategie Converged Infrastructure, má využít stávajícího IPS řešení HP TippingPoint pro VMware vSphere a posunout jeho současnou integraci na novou pokročilejší úroveň.

Cílem obou společností je rozvíjet ochranu zákazníků díky integraci řešení HP TippingPoint IPS s produkty VMware vShield a VMware vCloud Director. Integrace těchto produktů umožní komplexní zabezpečení cloudu díky jeho jednotnému řízení a automatizaci procesů vyhledávání, identifikace hrozeb a blokování útoků. Zákazníci budou moci jednodušeji udržovat zásady zabezpečení a spolehnout se na lepší ochranu tradiční, virtualizované i cloudové infrastruktury.

„Vzhledem k rozvoji virtualizace a cloud computingu jsou současné bezpečnostní požadavky našich klientů bezprecedentně složité a náročné,“ řekl Alan Kessler, viceprezident a ředitel HP Security Products Organization. „Užší spolupráce, která staví na globální strategické alianci společností HP a VMware, přinese klientům inovativní bezpečnostní technologie pro konvergovanou infrastrukturu s automatickou a dokonale provázanou ochranou.“

Společnosti rovněž oznámily, že budou spolupracovat na marketingu hardwarového a softwarového řešení, které kombinací produktu HP TippingPoint vController s ochranou aplikací a okraje sítě VMware vShield zjednodušuje podnikové zabezpečení. Kom­binace produktů HP TippingPoint IPS vController a VMware vShield je komplexní řešení firewallu a prevence narušení, které chrání fyzická i virtuální prostředí.

Kombinované řešení  umožňuje zákazníkům im­plementovat zásady zabezpečení, které se automaticky přizpůsobují změnám virtuálních prostředí – například zprovoznění nového virtuálního počítače. Nabízí nepřetržitou a integrovanou ochranu fyzické i virtuální infrastruktury, stejně jako inteligentnější ochranu před narušením od výzkumné a vývojové organizace Digital Vaccine Labs (DVLabs), jejíž filtry neustále chrání sítě před nejnovějšími nebezpečnými útoky.

„Naši zákazníci požadují bezpečnostní  řešení přizpůsobené novým požadavkům virtuálních a cloudových prostředí,“ řekl Allwyn Sequeira, technologický ředitel a viceprezident divize Security and Networking Solutions ve společnosti VMware. „Spolupráce s organizací HP TippingPoint na optimalizaci řešení a vývoji nové generace zabezpečení pro cloud je pro nás důležitým a logickým krokem.“

Architektura HP Converged Infrastructure je klíčovým prvkem tzv. Instant-On Enterprise, jež umožňuje využívat technologie při veškeré spolupráci s klienty, zaměstnanci, partnery a občany.

Ceny a dostupnost

Kombinované řešení  tvořené produkty HP TippingPoint IPS vController a VMware vShield je k dispozici jako bezpečnostní vrstva pro referenční architektury HP a VMware, které byly vyvinuty pro konvergovanou infrastrukturu, virtualizaci klientských počítačů a cloud computing.

Integraci a podporu těchto řešení  zajišťují glo­bální bezpečnos­tní konzultan­ti a technici podpory divize HP Services. Nabízejí služby pro cloudovou a virtuální infrastrukturu a zabezpečení, návrh architektury, implementaci produktů a podporu. Řešení a související služby lze zakoupit u společnosti HP a jejích autorizovaných obchodních partnerů.

Další informace o řešeních VMware jsou k dispozici na webu www.vmware.com. Více informací o řešeních HP TippingPoint lze najít na webu www.hp.com/go/net­working.

O společnosti VMware

Společnost VMware dodává řešení virtualizace a cloudové infrastruktury, která umožňují IT organizacím úspěšně podporovat firmy všech velikostí. Společnost VMware se špičkovou virtualizační platformou VMware vSphere pomáhá zákazníkům šetřit investiční a provozní náklady, zvyšovat agilnost, zajišťovat kontinuitu provozu, posilovat zabezpečení a nasazovat „zelené“ technologie. S tržbami, které za rok 2010 dosáhly 2,9 miliard dolarů, více než 250 000 zákazníky a 25 000 partnery je VMware lídrem v oblasti virtualizace, jež si konzistentně udržuje přední pozici mezi IT odborníky. Společnost VMware má ústředí v Silicon Valley a pobočky po celém světě, její web lze najít na adrese www.vmware.com.

O společnosti HP

HP neustále vytváří nové  příležitosti pro uplatnění techno­logií, které významně  ovlivňují jed­notlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tis­ková řešení, osobní výpočetní  techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).