Hlavní navigace

HP jako první dodavatel na světě nabízí infrastrukturu pro automatizované dodávky služeb v datových centrech

[Tisková zpráva] Praha, 21. dubna 2009 – Společnost HP představila nová řešení v rámci svého portfolia Adaptive Infrastructure (AI). Tato řešení zásadně mění dosavadní zvyklosti toho, jak se technologie používají pro poskytování podnikových služeb, a zároveň snižují celkové náklady na infrastrukturu i komplikovanost datových center.(1)

Sdílet

HP BladeSystem Matrix (Matrix) je první konvergovaná platforma softwaru, serverů, datových úložišť a síťových prvků, která automatizuje poskytování služeb v datovém centru. K rychlému návrhu, nasazení a optimalizaci aplikační infrastruktury slouží jednotné rozhraní pro správu HP Matrix Orchestration Environment.

Kombinace těchto produktů vytváří integrovaný fond prostředků, jež fungují ve fyzických i virtuálních prostředích a vytvářejí první infrastrukturu, která je skutečně připravena na podnikové požadavky.

Tato výkonná kombinace dramaticky zjednodušuje složité úlohy v rámci infrastruktury, jako například obnovení po zhroucení, plánování kapacity, konsolidaci a přidělování prostředků. Díky tomu mohou společnosti ušetřit téměř 80 % provozních nákladů. Vložená investice se jim vrátí už za osm měsíců a v průběhu tří let mohou očekávat více než 300% návratnost investice.(2)

Prostřednictvím samoobslužného portálu poskytuje Matrix IT ředitelům snadno použitelné nástroje pro urychlení přidělování infrastruktury aplikacím. Přiděluje prostředky dynamicky, takže umožňuje reagovat na potřeby podniku v řádu pouhých minut a ne týdnů či měsíců, jako tomu obvykle bylo dosud. Prostředky jsou podle potřeby přiřazovány jednotlivým požadavkům a po dokončení každého požadavku na službu vráceny zpět do fondu, což optimalizuje využití infrastruktury.

Společnost HP rovněž uvedla několik dalších nabídek, které mají zvýšit flexibilitu podnikové infrastruktury: řešení HP LeftHand P4000 SAN, balík HP StorageWorks SB40c se softwarem P4000 Virtual SAN Appliance, produkt HP StorageWorks 600 Modular Disk System a služby HP Insight Capacity Advisor Virtualization Services.

„Zákazníci mají čím dál větší zájem o řešení datových center s vlastnostmi adaptabilní infrastruktury, jako je výrazná ekonomická výhodnost provozu, sledování nákladů podle aplikací a skutečně dynamická správa kapacity,“ řekl Mark Potter, senior viceprezident, Infrastructure Software and Blades, HP. „Ucelená technologie Matrix zcela mění pravidla hry, neboť infrastruktura postavená na této platformě je schopna běžet tempem podniku a nijak nebrzdit jeho běžný provoz.“

Zásadní změna ekonomické stránky, jednoduchosti a flexibility IT
HP BladeSystem Matrix je první integrovaná platforma softwaru, serverů, datových úložišť a síťových prvků, která umožňuje zákazníkům získat výhody konvergovaného systému bez nutnosti nahradit stávající vybavení datového centra.

Benefity jako konsolidace síťového vybavení v poměru čtyři ku jedné nebo 45% úspora nákladů na hardware a software zaručují brzkou návratnost investice.(1)

Platforma Matrix je založena na portfoliu HP BladeSystem, takže nabízí zákazníkům výhody sofistikované správy napájení. IT oddělení bude díky technologii HP Thermal Logic potřebovat o třetinu méně energie a navíc může přesně zaznamenávat historii využívání energie. Zákazníci mohou uvolnit až 50 % kapacity okruhů v datovém centru, které byly dříve nadbytečně rozděleny kvůli nutnosti energetických rezerv.(3)

Automatický pracovní tok s přidělováním na základě šablon navíc zvyšuje produktivitu a omezuje množství chyb, neboť odstraňuje ruční kroky a napomáhá koordinaci mezi technologickými týmy. Zkracuje dobu potřebnou k dodání požadované služby z dní na pouhé minuty.

Platforma Matrix je k dispozici prostřednictvím služby přizpůsobení a integrace HP Factory Express, která zahrnuje implementaci na místě u zákazníka a řízení projektu pro hladké nasazení. V závislosti na růstu podnikových potřeb lze jediné prostředí Matrix snadno rozšířit až na celkový počet 1 000 systémů.

Totální konvergence
Součástí platformy Matrix jsou nové moduly HP Virtual Connect 8Gb Fibre Channel a Virtual Connect Flex-10 Ethernet – první propojovací technologie na trhu, která dokáže rozdělit přenosové pásmo 10Gb ethernetového portu mezi čtyři síťová rozhraní, čímž šetří výdaje za další síťové vybavení. Zákazníci, kteří pro servery s virtuálními počítači využijí HP Virtual Connect Flex-10, mohou ušetřit až 55% výdajů za síťové vybavení.(4)

Nabídku Virtual Connect rozšiřuje HP o několik novinek:

  • Funkce rozhraní Virtual Connect pro stohování několika skříní umožňuje propojit čtyři skříně do jediné domény VC, čímž se počet ethernetových kabelů sníží na dva pro každou skříň.
  • HP Virtual Connect Enterprise Manager v1.30, součást prostředí HP Matrix Orchestration Environment, zjednodušuje propojení LAN a SAN mezi stovkami skříní HP BladeSystem. Tento software slouží jako centrální konzola pro správu konfigurací na základě skupin a rychlé přidělování, přesouvání a přepojování serverových připojení k síti až pro 200 virtuálních do­mén.

HP definuje budoucnost datových úložišť: standardizovaná úložiště
Svými nejnovějšími úložnými produkty umožňuje HP zákazníkům využívat kapacitu zařízení jakéhokoli výrobce kdekoli v síti a udělat z ní jediný fond sdíleného úložiště. Kromě toho HP poskytuje několik vrstev úložiště na standardní platformě.

  • Nová řešení HP LeftHand P4000 SAN nabízejí škálovatelnou architekturu s funkcemi replikace dat a automatickým vyvažováním objemů dat napříč všemi úložnými prostředky. Administrátoři mohou ekonomicky výhodně zprovoznit sdílená úložiště ve virtuálních prostředích a přitom použít stávající infrastruktury.
  • Balíček HP StorageWorks SB40c se softwarem P4000 Virtual SAN Appliance je první vysoce dostupné řešení sdíleného úložiště v rámci virtualizované infrastruktury blade serverů.(5) Poskytuje škálovatelnou úložnou síť SAN, kterou lze nasadit v rámci HP BladeSystem. V případě rychlého růstu úložných potřeb ji lze rozšířit napříč několika skříněmi s blade servery.
  • HP StorageWorks 600 Modular Disk System (MDS600) poskytuje přímo připojené úložiště (DAS) pro HP BladeSystem. Umožňuje zákazníkům alokovat jakékoli množství jednotek jakémukoli serveru s náklady nižšími až o 70 % a o 230 % vyšší hustotou než tradiční DAS.(1) Úložiště mohou být každému blade serveru alokována podle potřeby s možností rychle a snadno změnit konfiguraci bez přesouvání kabelů.

Virtualizace obohacená o špičkovou kombinaci služeb a softwaru
Služby HP Insight Capacity Advisor Virtualization Services pomohou zákazníkům vyhodnotit, naplánovat a navrhnout ideální virtuální prostředí. Spojují mnohaleté odborné zkušenosti HP v oblasti virtualizace s konsolidačním softwarem HP Insight Capacity Advisor, který umožňuje identifikovat nejlepší přístup ke snížení rizika výpadku, zvýšení odezvy a maximalizaci návratnosti investice do virtualizované instalace.

Další informace k ohlášeným novinkám jsou k dispozici v online press kitu na webu www.hp.com/go/Con­vergeEverythin­g.

O společnosti HP
HP, největší technologická společnost světa, zjednodušuje používání technologií jednotlivcům i firmám prostřednictvím portfolia tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

(1) Na základě interních testů HP.

(2) Na základě analýzy tříleté návratnosti investice a celkových nákladů na vlastnictví pomocí nástroje HP/Alinean HP Insight Dynamics – VSE Suite for HP ProLiant Servers ROI Calculator při konsolidaci 320 rackových serverů na 64 blade serverů v rámci platformy HP BladeSystem Matrix.

(3) Analýza HP. V porovnání s podobně nakonfigurovanými rackovými servery.

(4) Porovnání vychází z procenta úspory na virtuální počítač na základě internetové ceny ethernetových modulů HP Virtual Connect Flex-10 potřebných pro šest síťových karet a dva přepínače fibre channel proti síťovým komponentám IBM a třetích stran.

(5) Na základě kombinace vlastností a funkcí technologií HP a HP LeftHand.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).