Hlavní navigace

HP BladeSystem Matrix výrazně urychluje nasazení řešení z prostředí Oracle

[Tisková zpráva] Praha, 27. října 2009 – HP představilo novou řadu serverů HP BladeSystem Matrix, která je navržena speciálně pro nasazení řešení společnosti Oracle. Tato serverová řešení HP umožňují firmám rychleji reagovat na aktuální obchodní příležitosti a optimalizovat investice do IT technologií.

Sdílet

HP BladeSystem Matrix obsahuje pečlivě sestavené šablony Oracle, které zjednodušují nasazení aplikací a představují průlom v možnostech využívání konvergovaných systémů složených ze serverů, datových úložišť a síťových prvků. Díky kombinaci řešení HP BladeSystem Matrix a šablon Oracle mohou zákazníci zprovoznit všechny servery, datová úložiště a síťové prvky potřebné pro běh aplikací Oracle již v řádu minut, namísto dosavadních několika dnů.

„Zákazníci vyžadují stále náročnější využití datových center, vyšší produktivitu zaměstnanců a možnost rychlého přizpůsobení své infrastruktury aktuálnímu vývoji trhu,“ řekl Jim Jackson, vicepresident pro marketing a řešení oddělení HP Infrastructure Software and Blades. „Vzhledem k tomu, že HP provozuje na svých serverech větší počet aplikací od Oracle než kterýkoli jiný výrobce, velmi dobře víme, jak naše servery pro prostředí Oracle optimalizovat. Díky tomu nyní mohou zákazníci zúročit naše znalosti a zkušenosti nasazením systému BladeSystem Matrix a Oracle šablon.“

„Společnost HP je velmi důležitým partnerem pro Oracle. Již řadu let naše týmy úzce spolupracují na poskytování špičkových řešení integrujících hardwarové technologie HP a software Oracle,“ řekl Stephen Boyle, vicepresident pro strategické aliance ve společnosti Oracle. „Přechod firem ke konvergovaným řešením serverové, úložné a síťové infrastruktury poskytne HP a Oracle další příležitost dodat společná škálovatelná řešení založená na platformách HP s prostředními Oracle VM a Oracle Grid, které mohou firmám pomoci výrazně zjednodušit a snížit náklady na provoz datových center.“

Konvergovaná infrastruktura maximalizuje obchodní potenciál
Díky novému řešení BladeSystem Matrix Application Infrastructure Template kit mohou zákazníci organizovat a automatizovat činnost aplikace Oracle PeopleSoft s Oracle 11g ve třech možných úrovních a snadno si přizpůsobit předdefinované šablony svým specifickým požadavkům pro optimální provoz vlastních datových center. Přednastavené pracovní postupy umožňují případné rychlé rozšiřování infrastruktury podle aktuálního vývoje trhu a obchodních příležitostí.

Řešení HP BladeSystem Matrix v prostředí Oracle umožňuje zákazníkům:

  • Přerozdělovat výkonové prostředky na pokrytí dynamických podnikatelských potřeb aplikační infrastruktury pomocí předdefinovaných šablon a samoobslužného centra pro poskytování datových zdrojů. Nové aplikace mohou být nyní zprovozněny již v řádu minut, oproti dosavadnímu časovému horizontu v řádu dní.
  • Transformovat datová centra do nízkonákladové sdílené infrastruktury, která zdvojnásobuje produktivitu správců systému odstraněním nebo automatizací původně manuálních rutinních úkolů.
  • Maximalizovat hodnotu firemních investic do technologií prostřednictvím integrace řešení HP a Oracle vedoucí k vytvoření flexibilní architektury se sdíleným přístupem ke službám při zachování stávajících sad nástrojů a procesů v jejich datových centrech.

Další informace o prostředí Oracle na systémech HP BladeSystem Matrix jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/ma­trix.

Nové referenční konfigurace HP pro prostředí Oracle
Referenční konfigurace společnosti HP pro prostředí Oracle představují instrukce pro nasazení vybraných řešení společnosti HP, která se nejvíce osvědčila v rámci společného vývoje, testování a provozu kombinovaných systémů HP a Oracle. Nové referenční konfigurace HP pro prostředí Oracle nabízejí firmám nejlepší postupy zaměřené na:

  • Zajištění vysoké dostupnosti referenčních HP řešení pro architektury s Oracle Database 11g orientované na služby (Service Oriented Architecture, SOA).
  • Lineární škálování pro on-line zpracování transakcí prostřednictvím rozšiřitelné Oracle Database 11g na referenční architektuře HP ProLiant DL785.
  • Využití plného potenciálu architektury Oracle Grid díky optimalizaci nákladů na provoz automatizovaného online serveru v ekonomicky výhodném prostředí HP Scalable NAS a HP BladeSystem. Nová referenční architektura „HP Virtual Server Environment Reference Architecture for Oracle Grid on HP Integrity server blades“ je již aktuálně v prodeji.

Další informace o této nové nabídce jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/o­racle.

Vylepšení virtualizace datových úložišť s HP a Oracle
HP StorageWorks nabízí řadu řešení pro virtualizaci datových úložišť, která umožňují zákazníkům konsolidovat a modernizovat jejich infrastruktury v prostředí Oracle, díky čemuž mohou snížit provozní náklady, zvýšit výkonnost a rozšířit celkové možnosti využití IT infrastruktury. Kromě toho se flexibilní datová úložiště dokáží rychleji přizpůsobit rostoucím požadavkům zákazníků na úložnou kapacitu.

Například řešení HP LeftHand P4000 SAN umožňuje zákazníkům maximálně využít výhod virtualizace serverů, včetně konsolidace a zjednodušené administrace. Systém lze velmi snadno spravovat, nabízí takřka neomezené možnosti škálování a poskytuje vysokou dostupnost prostřednictvím vzdáleného přístupu. Společnost Oracle navíc nedávno doporučila svým zákazníkům využívajícím prostředí Oracle VM jeho kombinaci s datovými úložišti HP LeftHand a servery HP ProLiant DL380 G6 jako optimální, vysoce spolehlivé integrované řešení.

Společnost Grocery Outlet Inc. si zvolila řešení HP LeftHand Network P4000 SAN jako klíčový prvek pro správu svého datového toku spojeného s provozem vlastní klíčové finanční aplikace využívající prostředí Oracle Database.

„Řešením HP dlouhodobě důvěřujeme díky jejich spolehlivosti při zajišťování chodu a zázemí pro klíčové obchodní aplikace. HP také nám pomohlo splnit naše hlavní strategické cíle v oblasti IT infrastruktury, připravilo pozici pro další růst a nabídlo nejnižší vstupní náklady na virtualizaci,“ řekl Gordon Yee, správce sítě ve společnosti Grocery Outlet Inc. „S řešením HP LeftHand SAN dokáže naše společnost výrazně ušetřit náklady na energii a provoz datového centra, protože k provozování 10TB datového úložiště stačí pouhé dva servery HP LeftHand.“

Více informací o řešení HP StorageWorks pro prostředí Oracle lze najít na webových stránkách www.hp.com/sto­rage/oracle a www.hp.com/go/lef­thandnetworks.

O společnosti HP
HP, největší technologická společnost na světě, zjednodušuje používání technologií jednotlivcům i firmám prostřednictvím portfolia tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) najdete na webu www.hp.com.