Hlavní navigace

HP dokončila akvizici EDS za 13,9 miliard dolarů

[Tisková zpráva] Praha, 26. srpna 2008 - Společnost HP dnes oznámila, že úspěšně dokončila akvizici společnosti Electronic Data System (EDS). Vzniká tak nejvzýznamnější hráč na trhu IT služeb.

Sdílet

Hodnota tohoto spojení, oznámeného letos 13. května, byla peněžně vyčíslena na přibližně 13,9 miliard amerických dolarů. Společnosti HP umožní vytvořit jednu z nejširších nabídek produktů, služeb a koncových řešení. Vzájemné propojení nabídky obou společností umožní zákazníkům zrychlení růstu, zmírnění rizik a snížení nákladů.

Sloučení obou firem je největší akvizicí v odvětví IT služeb a druhou největší v oboru IT vůbec. Na prvním místě zůstává akvizice Compaqu společností HP uzavřená v roce 2002. Divize IT služeb obou společností ke konci fiskálního roku 2007 dosáhly souhrnných ročních tržeb přes 38 miliard amerických dolarů a zaměstnávaly 210 000 lidí ve více než 80 zemích světa.

„Toto je historický milník nejen pro HP a EDS, ale i pro naše klienty,” řekl Mark Hurd, předseda představenstva a generální ředitel společnosti HP. „Každá ze společností má, nezávisle na sobě, vedoucí pozici ve svém oboru. Společně jsme světovým lídrem trhu IT, se schopností nabídnout našim klientům – bez ohledu na to, jak jsou velcí, kde sídlí a v jakém oboru podnikají – to nejširší a nejvíce konkurenceschopné portfolio.“

Nová obchodní jednotka pojmenovaná „EDS, an HP company“ se stává světovým lídrem na trhu poskytování IT služeb – s nabídkou neomezených možností pro obory jako zdravotnictví, státní správa, průmysl, finanční služby, energetika, doprava, maloobchod, komunikace, média a zábava. Obchodní jednotku řídí Ron Rittenmeyer, prezident a CEO, který dříve působil jako předseda představenstva a CEO společnosti EDS. Sídlem obchodní jednotky „EDS, an HP company“ i nadále zůstává Plano ve státě Texas.

„Dnešek znamená začátek velmi zajímavé éry,“ poznamenal Rittenmeyer. „Zákazníci budou těžit z komplexního portfolia našich řešení, z naší snahy o co nejvyšší možnou kvalitu a z naší schopnosti poskytovat služby opravdu všude na světě. S výzkumnými a vývojovými laboratořemi HP a s prvotřídními technologiemi v nabídce máme příležitost opravdu od základů změnit trh IT služeb.“

Divize Technology Solution Group (TSG) společnosti HP přesune do společnosti EDS provoz outsourcingu a i část svých aktivit v oblasti konzultací a integrace. Divize TSG se nadále bude zaměřovat zejména na servery, úložná zařízení, software a technologické služby, jako např. instalování, údržba a navrhování zákaznických systémů. Zahrnuto bude samozřejmě i poradenství a služby v oblasti integrace IT systémů.

„Zákazníci budou profitovat ze společného záběru a síly obou společností, které dokáží uspokojit všechny jejich požadavky,“ prohlásila Ann Livermore, viceprezidentka divize TSG. „Je to důležitý krok dopředu v našem úsilí plnit stále nové požadavky našich zákazníků.“

Nový tým vedení společnosti EDS
Ron Rittenmeyer představil vedení nové obchodní skupiny, které bude reprezentovat propojení již stávajících manažerů EDS či HP. Členy manažerského týmu “EDS, an HP company” jsou:

 • Michael Coomer, 55, senior viceprezident pro region Asie-Pacifik a Japonsko. Obdobný post zastával i v EDS.
 • Joe Fazon, 46, senior viceprezident pro oblast transformace. Dříve byl zodpovědný za firemní strategii a plánování obchodu společnosti EDS.
 • Bobby Grisham, 54, senior viceprezident oblasti světového prodeje dříve působící ve stejném oboru i v EDS.
 • Heft Kelly, 52, senior viceprezident amerického regionu. Stejnou oblast zastupoval také v EDS.
 • Mike Koehler, 41, viceprezident oddělení infrastruktury dodavatelských technologií a jejich zavádění. Stejnou pozici zastával ve společnosti EDS.
 • Andy Matter, 47, senior viceprezident aplikací služeb. Ve společnosti HP působil jako viceprezident dodavatelských služeb.
 • Maureen McCaffrey, 45, viceprezidentka oblasti světového obchodu pracující na podobném postu v EDS.
 • Denis Stolkey, 60, senior viceprezident veřejného sektoru US zastávající ve společnosti EDS obdobnou funkci.
 • Bill Thomas, 48, senior viceprezident pro region Evropa, Střední východ a Afrika působící na podobném oboru již v EDS.

Vedle toho budou v souladu s organizační strukturou společnosti poskytovat funkční podporu i další pracovníci, kteří budou mít na starosti globálním funkce HP. Jsou jimi

 • Craig Flower, 46, senior viceprezident IT. Bude podporou pro viceprezidenta a ředitele informačního oddělení HP, Randyho Motta.
 • Tom Haubenstricker, 46, viceprezident pro finance, jehož přímým nadřízeným bude Cathie Lesjak, viceprezidentka a finanční ředitelka HP. Haubenstricker byl dříve viceprezident a finanční ředitel EDS pro region EMEA.
 • Deborah Kerr, 36, viceprezidentka a technická ředitelka, jejíž přímým nadřízeným bude Shane Robinson, viceprezident a ředitel pro strategii a technologie . Kerr původně působila ve společnosti HP jako viceprezidentka a technická ředitelka pro služby.
 • Mike Paolucci, 48, viceprezident pro HR, jehož přímým nadřízeným bude Marcela Perez de Alfonso, viceprezidentka řízení lidských zdrojů HP. Paolucci byl dříve viceprezident oblasti rozvoje obchodu.
 • Sylvia Steinheiser, 43, viceprezidentka odpovídající za právní otázky, jejíž přímým nadřízeným bude Mike Holston, viceprezident odvětví konzultací.

Pro investory
HP nabídne živý přenos ze schůzky pro investory, která se koná 15. září a na níž bude Mark Hurd a ostatní členové výkonného vedení hovořit o příležitostech HP na trhu podnikových řešení a o službách nové jednotky „EDS, an HP company“. Video záznam bude k dispozici na http://www.hp­.com/investor/fo­cusSAM2008.

O HP
HP se zaměřuje na zjednodušení používání technologií pro všechny své zákazníky – od domácích uživatelů až po velké společnosti. S produkty, které zahrnují tisková řešení, osobní počítače, software, služby a IT infrastrukturu, patří HP mezi největší světové IT společnosti. Společnost HP dokončila akvizici EDS dne 26.srpna 2008. Další informace o HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).