Hlavní navigace

HP oznamuje prodej 36 strojů HP Indigo Digital Press společnosti Consolidated Graphics ve výši několika milionů dolarů.

[Tisková zpráva] DÜSSELDORF, Německo, 13. června 2008 – Společnost HP oznámila, že podepsala s jednou z největších amerických společností zabývajících se komerčním tiskem, Consolidated Graphics Inc. (NYSE: CGX), dohodu o instalaci 36 tiskových strojů HP Indigo – včetně několika modelů HP Indigo 7000 Digital Press – v tiskárnách v USA a České republice. Produkty budou dodány ještě v tomto roce a celková výše kontraktu dosahuje výše několika milionů dolarů.

Sdílet

Společnost Consolidated Graphics s ročním objemem tržeb ve výši 1,2 miliard dolarů provozuje 70 tiskáren v USA a Kanadě a také tiskárnu v České republice. Nákupem tiskových strojů HP Indigo press s tiskovými servery HP SmartStream Ultra chce posílit své postavení předního poskytovatele digitálních tiskových služeb na trhu komerčního tisku.

Nákup tiskových strojů HP Indigo představuje v investicích společnosti Consolidated Graphics do digitálních tiskových provozů plánovaných pro tento rok významný podíl. V minulém roce nakoupila společnost Consolidated Graphics digitální tiskové stroje a související technologie za 25 milionů dolarů. Instalace tiskových strojů Indigo má být podle plánu zahájena v červnu, a sice v tiskárnách v Praze v ČR a v Medfordu v americkém státě Oregon.

Uspokojení rostoucí poptávky prostřednictvím technologií HP
„Jsme přesvědčeni, že společnost Consolidated Graphics má, pokud jde o vysoce rychlostní digitální tiskové stroje, celosvětově největší pokrytí, a to jak z hlediska počtu strojů, tak z hlediska jejich strategického umístění,“ prohlásil Joe R. Davis, generální ředitel a CEO společnosti Consolidated Graphics. „Počítáme s dalšími investicemi do digitálních technologií, abychom mohli uspokojit rostoucí poptávku zákazníků. Jsme hrdi na naše rozvíjející se vztahy s HP i na naši schopnost využít jejich špičkových technologií pro plnění strategických cílů našich dynamických podnikových aktivit.“

Převážná část nově instalovaných strojů včetně HP Indigo 7000 bude sloužit k produkci fotografických publikací. Šest strojů HP Indigo 7000 Digital Press bude využíváno k produkci materiálů pro přímý marketing a jeden z nich bude instalován jako beta jednotka v tiskárně Consolidated Graphics Nies/Artcraft v St. Louis ve státě Missouri.

Specializovaný fotografický tisk, včetně tisku kvalitních fotografických publikací a dalších digitálně tištěných produktů, představuje pro tiskové stroje HP Indigo vůbec nejrychleji rostoucí tržní segment. Podle agentury IDC vzroste trh profesionálních tiskových fotografických služeb v období 2007–09 o 91 procent, přičemž se očekává vzrůst celosvětových tržeb do roku 2009 na 2,6 miliard dolarů.(1)

„Nový kontrakt je důkazem důvěry, jakou má společnost Consolidated Graphics v technologie HP i v náš zájem na zajištění úspěchu zákazníků,“ uvedl Alon Bar-Shany, viceprezident a generální manažer divize HP Indigo. „Bezkonkurenční kvalita našich technologií umožňuje společnostem jako Consolidated Graphics realizovat ziskovější růst prostřednictvím uspokojení rostoucí poptávky po kvalitním digitálním produkčním tisku fotografií s možností tisku proměnných dat.

Využití výhod digitální technologie v různých tiskových aplikacích
Společnost Consolidated Graphics zakoupila první stroj HP Indigo press v roce 1998 a ihned ho začala využívat při realizaci zakázek, u kterých bylo požadováno rychlé provedení a špičková kvalita fotografií srovnatelná s ofsetovým tiskem. V současnosti má Consolidated Graphics již 19 tiskových strojů HP Indigo. Využívá je pro nejrůznější účely od tisku personalizovaných marketingových materiálů přes zakázkový tisk (on-demand) pro přední dodavatele kancelářských potřeb až po tvorbu mediálních kampaní pro telekomunikační průmysl. Na základě těchto i dalších úspěchů se společnost Consolidated Graphics stala během minulého čtvrtletí světově největším dodavatelem tištěných materiálů, který využívá platformu HP Indigo.

„Naše rozsáhlé investice do digitálních technologií jsou motivovány snahou nabízet zákazníkům jako tiskárenská společnost s vůbec největší základnou digitálních strojů v USA pouze špičkové technologie, rychlost a nákladovou efektivitu,“ řekl Aaron Grohs, výkonný viceprezident pro prodej a marketing společnosti Consolidated Graphics. „Celá naše severoamerická digitální síť je plně integrovaná, takže můžeme tiskové úlohy zasílat elektronicky do tiskárny, která je nejblíže zákazníkovi. Díky tomu jsme schopni plnit dodávky rychleji, za nižších nákladů a šetrně k životnímu prostředí, protože odpadá nutnost fyzické přepravy hotových tisků na velké vzdálenosti.“

Tiskové stroje HP Indigo umožňují tisk na celou řadu certifikovaných médií, čímž se možnosti jejich využití ještě rozšiřují a tiskárny tak mohou zákazníkům nabízet nové služby. Společnost Consolidated Graphics například použila tyto stroje pro tisk startovních čísel pro New York City Marathon a další přední světové sportovní události na materiál Tyvek.

Více informací o digitálních tiskových strojích HP Indigo najdete na webových stránkách www.hp.com/go/grap­hicarts.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).