Hlavní navigace

HP koupí firmu 3Com za 2,7 miliardy dolarů

[Tisková zpráva] Akvizicí firmy 3Com vznikne globální průmyslový gigant s osvědčenými řešeními v oblasti síťových řešení i datových center

Sdílet

Praha, 12. listopadu 2009 – Společnosti HP a 3Com Corporation (NASDAQ: COMS) („3Com”) oznámily uzavření definitivní dohody, na jejímž základě HP koupí 3Com, předního světového poskytovatele řešení z oblasti síťových přepínačů, směrovačů a zabezpečení, za 7,90 dolaru na akcii v hotovosti. Za celou firmu tak zaplatí zhruba 2,7 miliardy dolarů. Podmínky transakce byly schváleny vedením společností HP i 3Com.

Kombinace činnosti obou společností pod jednotnou strategií zásadně změní síťové odvětví a výrazně podpoří strategii HP pro datová centra další generace, která je postavena na konvergenci serverů, datových úložišť, síťových prvků, nástrojů pro správu, služeb a dalších zařízení. Spojení produktů HP a 3Comu pomůže zákazníkům zjednodušit sítě, nasazovat jedinečná a inovativní řešení napříč nejrozsáhlejšími sítěmi a zkvalitnit poskytování IT služeb. Navíc získají nejlepší poměr ceny a výkonu ve své třídě.

„Firmy hledají způsoby, jak překonat omezení vyplývající ze síťového paradigmatu s jedním dominantním dodavatelem,“ řekl Dave Donatelli, výkonný viceprezident a ředitel divize HP Enterprise Servers, Storage and Networking (HP ESSN). „Akvizicí společnosti 3Com urychlujeme realizaci naší strategie pro konvergovanou infrastrukturu. Jedná se o skutečně zásadní změnu v síťovém odvětví. Spojením produktů HP ProCurve s rozsáhlou sadou řešení 3Com umožníme zákazníkům budovat síťové infrastruktury další generace, jež splní všechny potřeby zákazníků napříč nejrozsáhlejšími sítěmi či datovými centry.“

„Řada produktů a inovativních technologií 3Comu v kombinaci s obrovským rozsahem produktů a služeb HP společně výrazně rozšíří množství obchodních příležitostí,“ řekl Bob Mao, generální ředitel společnosti 3Com. „Síťové produkty 3Com jsou postaveny na moderní architektuře, která proti současným síťovým řešením nabízí vyšší výkon, má menší energetické nároky a eliminuje komplikace při správě. Naše produkty mají své tradiční místo v podnikovém prostředí – často je používají největší světové banky, výrobci, poskytovatelé internetových služeb či maloobchodní řetězce.“

HP akvizicí 3Comu velmi výrazně rozšíří svoji nabídku ethernetových přepínačů, získá nová směrovací řešení a s produkty H3C podstatně upevní svou pozici v Číně, která představuje jeden z nejrychleji rostoucích trhů světa. Kromě toho převezme velký a schopný vývojový tým v Číně, který přispěje k urychlení inovací síťových řešení HP.

3Com také přináší do HP nejlepší bezpečnostní řešení svého druhu – portfolio TippingPoint, které si poslední čtyři roky udržuje pozici lídra ve zprávách Gartner Magic Quadrant zkoumajících produkty pro zabezpečení sítí. Systémy prevence narušení TippingPoint už nasadilo zhruba 30 % společností ze žebříčku Fortune 1000.

„Jsme si jisti, že celý náš globální byznys s více než 300 000 zaměstnanci a datovými centry další generace nejlépe poběží na nových síťových řešeních HP,“ řekl Randy Mott, výkonný viceprezident a ředitel informačních technologií společnosti HP. „Na základě našich zkušeností a rozsáhlého testování produktů 3Com plánujeme provést jejich globální nasazení v rámci HP ihned, jakmile to po dokončení akvizice bude možné.“

Na základě podmínek dohody o fúzi obdrží akcionáři společnosti 3Com 7,90 amerického dolaru za každou kmenovou akcii 3Comu, kterou budou vlastnit k datu uzavření fúze. Akvizice podléhá obvyklým podmínkám včetně schválení domácími i zahraničními regulačními úřady a souhlasu akcionářů společnosti 3Com. Transakce by měla být uzavřena v prvním pololetí kalendářního roku 2010.

HP očekává, že non-GAAP zisk za fiskální rok 2010 tato transakce mírně rozředí.

Audio webcast
HP uspořádalo audio webcast pro finanční analytiky a akcionáře, během něhož probíhaly diskuze o akviziční dohodě HP o společnosti 3Com. Zvukový záznam přenosu pro finanční analytiky a akcionáře moderovaný Davem Donatellim, výkonným viceprezidentem a ředitelem skupiny Enterprise Servers and Networking společnosti HP, je k dispozici na webu www.hp.com/in­vestor/hpwebcas­t.

O společnosti 3Com Corporation
3Com Corporation, globální poskytovatel podnikových síťových řešení s obratem 1,3 miliardy dolarů, definuje nový standard ceny a výkonu pro zákazníky. 3Com má tři globální značky – H3C, 3Com a TippingPoint – které nabízejí velkým i malým podnikům vysoce výkonná řešení z oblasti sítí a zabezpečení. Portfolio podnikových síťových řešení H3C – lídra na čínském trhu – obsahuje produkty pro datová centra i sítě, zatímco systémy prevence narušení a řízení přístupu k síti TippingPoint poskytují hloubkovou, nekompromisní ochranu aplikací, infrastruktury a výkonu.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.