Hlavní navigace

HP notebook s téměř 24-hodinovou výdrží přichází na český trh!

[Tisková zpráva] PRAHA, 16. ledna 2009 - Společnost Hewlett-Packard uvádí na český trh notebook HP EliteBook 6930p, který vydrží pracovat až 24 hodin na jedno nabití baterie. První nezávislé testy technologických médií tuto informaci potvrzují.

Sdílet

HP EliteBook 6930p ve speciální konfiguraci byl jako první otestován redakcí časopisu Connect! vydavatelství CPress Media. Podle výsledků předběžného testu vydržel pracovat 23 hodin a 26 minut. Průběh nového ostrého testu lze sledovat od 19. ledna na serveru www.Zive.cz na streamovaném videu. Další exkluzivní testování bude probíhat v redakcích online médií iDnes.cz, Novinky.cz, Notebook.cz a Extranotebook.cz.

Pro dosažení uvedené hodnoty je HP EliteBook 6930p vybaven úsporným 80GB solid-state pevným diskem SSD, který má na baterie značný vliv, dokáže prodloužit jejich výdrž až o 7 procent a je výrazně rychlejší, a LED podsvícení displeje přináší další až 4 hodiny výdrže navíc. Počítač je vybaven nízkoenergetickým displejem s technologií Illumi-Lite a rozšiřující externí vysokokapacitní 12-článkovou baterií.

„To vše spolu se správou hardwaru a dalším nastavením skutečně dokáže téměř neuvěřitelných 24 hodin, tedy plné tři osmihodinové pracovní dny,“ doplňuje marketingový manažer divize osobních počítačů HP Česká a Slovensko, Petr Trešl. „Notebook však odolává nejen času, ale také extrémním podmínkám – prošel armádními testy spolehlivosti při krajních teplotách plus 60 °C a minus 29 °C a splňuje vojenský standard MIL-STD 810F, týkající se požadavků na vibrace, prašnost, vlhkost, nadmořskou výšku a vysoké teploty.“ Notebook HP EliteBook 6930p uvítají zejména manažeři na cestách, protože zcela novou úroveň produktivity s rekordní celodenní výdrží na baterii doplňují i jeho rozměry a váha: 331 × 243 × 31,3 mm a 2,32 kg.