Hlavní navigace

HP poskytuje firmám nové pojetí přístupu koncových uživatelů k IT, které zlepší kontrolu a zvýší produktivitu

[Tisková zpráva] Kombinací tradičního a virtuálního IT prostředí mohou firmy pracovat mnohem efektivněji

Sdílet

Praha, 21. dubna 2010 – Společnost HP představila inovované portfolio klientské infrastruktury, které zjednodušuje správu IT infrastruktury, zvyšuje její zabezpečení a uživatelům nabízí větší komfort.

Zaměstnanci v současnosti používají velmi různorodá IT zařízení i aplikace, mají rovněž vysoké nároky na mobilitu a výkon. Před IT odděleními firem tak stojí nové výzvy, jak v takto heterogenním prostředí zprostředkovat zaměstnancům potřebné služby efektivně a s rozumnými náklady.

Zpráva agentury Forrester Research Inc. říká: „Od roku 2010 už podnikový počítač nebude konkrétní fyzický stroj, ale virtuální pracovní prostředí, k němuž budou uživatelé přistupovat z jakéhokoli zařízení, které je pro ně v daný okamžik a na daném místě nejvhodnější. Na stejném zařízení budou uživatelé moci provádět všechny pracovní i osobní činnosti, aniž by to znamenalo bezpečnostní kompromisy.“ (1)

V dnešní době, kdy firmy ve větší míře modernizují svá počítačová řešení a zavádějí nové operační systémy, je ideální okamžik pro vytvoření dlouhodobé strategie pro firemní klientskou architekturu.

Nové portfolio HP Client Infrastructure Services zjednodušuje správu, zvyšuje produktivitu zaměstnanců a zároveň zmírňuje obchodní rizika. HP ve své strategii počítá se segmentací koncových uživatelů, přistupuje ke změnám z hlediska životního cyklu a doporučuje hybridní model, který zahrnuje kombinaci nových a tradičních počítačů, virtuálního pracovního prostředí, virtualizaci aplikací a další možnosti IT řešení.

Nové služby HP Client Strategy Services přistupují ke strategii a plánování klientské architektury z hlediska obchodní hodnoty s cílem urychlit transformaci a zajistit solidní návratnost investice.

Služby HP Client Migration Services urychlují přechod na nové operační systémy a zajišťují hladký přechod s minimálním narušením obvyklých pracovních procesů. Mezi nové služby patří:

  • Segmentace koncových uživatelů: Zajišťuje, aby měl každý uživatel možnost získat a využívat rozšířené, interaktivní a personalizované zkušenosti. Na základě analýzy segmentů koncových uživatelů podle typu, scénáře použití, aplikací a požadavků na výkon identifikuje HP případy, kdy je vhodnější použít tradiční a kdy virtuální desktopy.
  • Racionalizace aplikací: Zjednodušuje správu a snižuje náklady na celé portfolio aplikací, řeší problémy s kompatibilitou. Hledá rovněž příležitosti pro použití infrastruktury virtuálních desktopů a streaming aplikací.
  • Integrovaná správa klientů: Urychluje nasazení IT řešení a šetří čas strávený jejich průběžnou správou pomocí automatizace migrace na virtuální či tradiční klienty spolu s modernizací zařízení a aktualizacemi softwaru.

„Znalosti a praktické zkušenosti společnosti HP nám pomohly hladce přejít na Windows 7 a splnit náš původní cíl zachovat maximální uživatelskou funkčnost spravovanou s minimálními prostředky,“ řekl Wim Vanhoof, ředitel informační a komunikační infrastruktury v přední belgické mediální společnosti De Persgroep. „Nové prostředí streamovaných virtuálních aplikací umožňuje zaměstnancům být produktivnější a zajišťuje, abychom dokázali i v budoucnu snadno rozšiřovat naši firemní desktopovou architekturu.“ Odborné služby HP Client Virtualization Services zaměřené na klientské, úložné a serverové technologie společností HP, VMware, Citrix a Microsoft pomáhají zákazníkům rychleji využívat výhody virtualizace v praxi.

Součástí řešení klientské infrastruktury je HP ProLiant WS460c G6 Workstation Blade – vyhrazený vzdálený klient, který poskytuje výkon a škálovatelnost pro špičkové 3D vizualizační projekty ve strojírenství, ropném a plynárenském průmyslu. Nové grafické možnosti spolu s větší pamětí tohoto blade počítače poskytují uživatelům výrazně větší komfort.

Do oblasti klientské infrastruktury patří rovněž portfolio tenkých klientů HP, které nyní nabízejí zjednodušenou správu:

  • HP TeemTalk 7.2: Koncoví uživatelé si ušetří nadbytečné zadávání na klávesnici a mohou snadno automatizovat složité úkoly pomocí pokročilých funkcí, jako jsou programovatelná softwarová tlačítka, přemapování klávesnice a programovatelné panely nástrojů. Zákazníci tak získají vyšší produktivitu s navigačními obrazovkami „na jedno kliknutí.“
  • HP Device Manager (HPDM): Rychlejší implementace a upgrady díky funkcím „tiché“ instalace, automatizace, zálohování a obnovení, které ušetří administrátorům spoustu času při zavádění a konfiguraci rozsáhlých implementací na vzdálených místech. Síť také nabízí flexibilitu pro výběr vhodných míst k nasazení nových tenkých klientů s jednodušší správou.

„HP dokáže firmám spolehlivě pomoci vyřešit současné výzvy v oblasti správy desktopů, znovu získat maximální kontrolu nad firemním IT prostředím a ještě přitom potěšit koncové uživatele nejmodernějším vybavením,“ řekl Alan Wilson, viceprezident oddělení Infrastructure Consulting ve společnosti HP. „V celosvětovém měřítku nabízí HP nejširší portfolio klientské infrastruktury, jež zahrnuje jak zařízení pro koncové uživatele, aplikace a správu provozu, tak komplexní technologickou infrastrukturu.“

Další informace o portfoliu HP Client Infrastructure Services jsou k dispozici na www.hp.com/ser­vices/clientin­frastructure.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).