Hlavní navigace

HP představilo první mission-critical konvergovanou infrastrukturu postavenou na jediné platformě

[Tisková zpráva] Nové portfolio HP Integrity zjednodušuje, sjednocuje a automatizuje počítačové systémy od x86 až po Superdome 2

Sdílet

Praha, 29. dubna 2010 – Společnost HP uvedla nová řešení řady HP Integrity, která významně zvyšují úroveň služeb, zaručují až 100% dostupnost aplikací(1) a zjednodušují mission-critical počítačovou infrastrukturu i pro nejnáročnější aplikace.

Představen byl rovněž partnerský program AllianceONE, který optimalizuje řešení z oblasti serverů, datových úložišť, síťové infrastruktury, služeb a nástrojů pro správu celé infrastruktury tak, aby dokonale zapadla do jednotné strategie mission-critical konvergované infrastruktury (tedy infrastruktury pro kritické aplikace).

Řešení řady HP Integrity jsou postavena na nové architektuře HP Blade Scale, která propojuje produkty z kategorie serverů, datových úložišť i síťových prvků. Nové HP Integrity řešení je první mission-critical konvergovanou infrastrukturou na trhu a současně reprezentuje první zásadní architektonický upgrade platformy HP Integrity Superdome po deseti letech existence.

Nová architektura umožňuje zákazníkům nasadit, automatizovat a spravovat celou řadu různých aplikací ve stejné serverové skříni, se stejnými součástmi, nástroji a procesy. V jediném řídicím prostředí mohou klienti udržovat konzistentní kontrolu nad celou IT infrastrukturou.

HP je jediným dodavatelem, který dokázal sjednotit v platformě BladeSystem všechny servery počínaje x86 a konče HP Superdome 2. Díky tomu mohou zákazníci HP vytvářet datová centra, jež jim umožní trávit mnohem méně času provozními problémy a místo toho zaměřit prostředky na inovace odpovídající potřebám firmy.

Rozšířené portfolio mission-critical konvergované infrastruktury
Řešení HP Integrity zahrnuje servery, software a služby, jež klientům poskytují:

  • Až 450% zvýšení spolehlivosti IT infrastruktury oproti předchozí generaci díky novému serveru HP Integrity Superdome 2. Ten je postaven na jednotné architektuře Blade Scale a přináší více než 100 nových mission-critical inovací, jejichž společným jmenovatelem je zajištění maximální dostupnosti pro kritické úlohy.(2) Jeho jedinečná technologie Crossbar Fabric zvyšuje odolnost systému inteligentním směrováním dat mezi jednotlivými blade servery i vstupními a výstupními porty s plnou redundancí.
  • Zlepšený výkon a nižší celkové náklady na vlastnictví díky novým blade serverům HP Integrity, které lze rozšířit ze dvou soketů až na osm, a jež jsou prvními osmisoketovými UNIX blady na trhu. Technologie HP Blade Link umožňuje snadno škálovat a překonfigurovat systémy kombinováním základního bladu do dvou, čtyř nebo osmi soketových serverů. Přináší až devětkrát vyšší výkon při polovičních rozměrech.(3) Zákazníci také mohou v jediné skříni kombinovat blade servery HP Integrity, HP ProLiant a HP StorageWorks, což jim poskytuje maximální flexibilitu.
  • Ochranu investic díky novému rackovému serveru HP Integrity rx2800 i2, jež umožňuje využít stávající racková prostředí. Díky spolehlivé konstrukci infrastruktury se tento server ideálně hodí pro menší nebo vzdálené instalace například v pobočkových kancelářích a kombinuje v sobě funkcionalitu a škálovatelnost všech původních dvou a čtyř soketových serverů HP Integrity rx2660, rx3600 a rx6600.
  • Větší dostupnost a produktivitu uživatelů s operačním systémem HP-UX 11i v3, který přináší až 50% zkrácení doby potřebné pro implementaci aplikací a nejrychlejší přepnutí na záložní systém v případě poruchy.(4) HP-UX nabízí automatickou správu běžících úloh, jež umožňuje klientům zmenšovat či zvětšovat virtuální servery dle potřeb firmy. Systémy s HP-UX rovněž mohou využívat model „plať jen to, co používáš“ a poskytují možnost okamžitého přidělování kapacity na vyžádání. Obsahují rovněž i zabudovaná vylepšení pro lepší správu a zabezpečení.
  • Rychlejší reakci na požadavky obchodních jednotek na novou IT službu díky produktu HP BladeSystem Matrix pro systémy s HP-UX, který umožňuje zpřístupnit celou aplikační infrastrukturu – včetně softwaru, serverů, datových úložišť a síťových prvků – v řádu minut namísto týdnů či měsíců. Umožňuje tak automatizovat poskytování sdílených služeb pro datová centra.
  • Snadnou migraci starších aplikací podporujících služby HP Converged Infrastructure Consulting Services a Application Modernization Services. Zákazníci mají rovněž přístup ke zdrojům, jež potřebují k návrhu, testování a implementaci vysoce škálovatelných aplikací a infrastruktur.
  • Vyšší úroveň dostupnosti díky službám HP Mission Critical Services, které identifikují všechny potenciální příčiny výpadků. Tyto služby jsou nabízeny v různých úrovních a zahrnují například služby jako je Proactive Select, Critical Service nebo Mission Critical Partnership. Zákazníci tak mají přístup k nejširšímu týmu konzultantů se specializací na transformaci konvergované infrastruktury.

Zákazníci HP jsou připraveni na budoucnost
Chevron, jedna z největších integrovaných energetických společností světa, dosáhl špičkové výkonnosti svého datového centra s vysoce spolehlivým a efektivním provozem díky konsolidaci serverové infrastruktury pro plánování podnikových procesů na platformě HP Integrity. „Konsolidačním projektem jsme dosáhli obrovského nárůstu výkonu bez zvýšení nákladů,“ řekl Steve Wilson z divize Chevron Life Cycle Design. „Úspěch tohoto projektu je důvodem, proč se těšíme na nové blade servery HP Integrity. V kombinaci s mission-critical odborností konzultantů HP Enterprise Services nám tato vysoce spolehlivá a výkonná platforma navazující na vynikající pověst řešení HP BladeSystem pomůže dokonale se připravit na budoucnost.“

Konvergence systému aliančních partnerů
AllianceONE, nový partnerský program HP pro produkty z oblasti serverů, datových úložišť a síťových prvků, poskytuje výrobcům softwaru, hardwaru a systémovým integrátorům větší jednoduchost a rychlejší návratnost investic do IT. Jeho prostřednictvím mají partneři přístup k nejširší nabídce řešení pro konvergovanou infrastrukturu HP.

Konvergovaná infrastruktura HP je postavena na standardizované architektuře systémů Microsoft Windows®, Linux, HP-UX, OpenVMS a HP NonStop. Umožňuje tak zákazníkům a partnerům vytvářet špičková řešení, která lze flexibilně přizpůsobovat měnícím se obchodním požadavkům.

Další informace o novém portfoliu serverů HP Integrity jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/in­tegrity.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).