Hlavní navigace

HP představilo ultratenké, dotykové konvertibilní tablety a notebooky pro firemní nasazení

[Tisková zpráva] PRAHA, 3. března, 2010 – Společnost HP představila svůj první multidotykový tablet pro podnikové uživatele, jakož i notebooky šité na míru menším a středním firmám.

Sdílet

Mezi přírůstky do portfolia HP patří:

  • HP EliteBook 2740p – ultratenký, multidotykový konvertibilní tablet, který je pro svou vysokou interaktivitu ideální zejména pro nasazení v oblastech zdravotnictví, vzdělávání, prodeje a dalších,
  • HP EliteBook 2540p – nejlehčí notebook řady EliteBook, začínající s váhou na pouhých 1,53 kg, je ideální pro globální a velké korporátní podniky, veřejný sektor a společnosti, které potřebují robustní notebook s vysokým výkonem,
  • HP ProBook notebooky standardní řady „s“ – tři nové modely této výkonné řady nabízí nový design a propracovanější barvy pro každodenní použití.

„Firemní dotykový tablet HP je nejnovějším přírůstkem do široké škály variant, které nabízí společnost HP firemním zákazníkům k dosažení efektivního řízení a vysoké produktivity a mobility,“ uvedl Charl Snyman, Vice President a General Manager, HP Personal Systems Group pro region Evropy, Středního Východu a Afriky (EMEA). „HP stále přistupuje k dalším inovacím, aby svým firemním zákazníkům pomohl obstát ve vysoce konkurenčním prostředí.“

Výkonné a lehké notebooky pro businessmany na cestách
HP EliteBook 2740p Tablet PC s procesory Intel se standardním napětím kombinuje výkon a spolehlivost firemních notebooků HP s flexibilitou tabletu a je tak ideální pro uživatele na cestách. Váha HP EliteBook 2740p začíná na 1,72 kg a LED displej má úhlopříčku 30,7 cm (12,1“) nebo volitelně displej pro použití ve venkovním prostředí s menším odrazem a vyšším kontrastem pro snazší prohlížení v přirozeném světle. (1)

Dotykový displej umožňuje uživatelům pracovat intuitivněji a rychleji na základě výběru své oblíbené metody ovládání. Multidotyková gesta, pohyby prstu po obrazovce umožňují uživatelům procházení aplikací a menu, a také poskytují přístup k informacím a webovým stránkám.

HP EliteBook 2740p nabízí širokou variabilitu baterií pro dosažení optimální konfigurace váhy, včetně šestičlánkové Li-Ion baterie, která zaručí až pět hodin provozu, a volitelnou HP 2700 Ultra-Slim baterii, která poskytuje až 11 hodin při kombinaci se standardní baterií. (1,2)

Volitelná HP 2740 Ultra-Slim Expansion Base (1) umožňuje uživatelům zapojit svůj notebook do dokovací stanice a využívat periférie, aniž by je museli neustále připojovat a odpojovat. Tato inovativní dokovací stanice obsahuje jednotku DVD +/-RW, pohodlně se vejde do aktovky, což umožňuje mít optickou jednotku stále s sebou, a obsahuje rozhraní DisplayPort, takže uživatelé jí mohou snadno připojit k externímu monitoru. Dokovací stanice obsahuje také eSATA port, který umožňuje připojení vnějšího pole RAID, HDD nebo další optické mechaniky pro rychlé a snadné ukládání dat.

HP EliteBook 2540p nabízí firemním uživatelům výběr z procesorů Intel® Core™, a to buď se standardním napětím pro maximální výkon, nebo s nízkým napětím pro větší flexibilitu. Dále je možné zvolit si optickou mechaniku nebo sekundární pevný disk. Jako nejlehčí notebook z řady HP EliteBook je 2540p vybaven LED displejem s úhlopříčkou 30,7 cm (12,1“), volitelnou 2megapixelovou webkamerou, softwarem na čtení vizitek a snímačem otisků prstů HP. (1)

Integrovaná technologie HP Mobile Broadband na systému Gobi (3) umožňuje pohodlný přístup na internet, intranet, e-mail a tedy zejména datům nezbytným pro efektivní práci na více místech, než kdykoli dříve, zatímco HP Connection Manager 3.0 zjednodušuje a automatizuje připojování uživatelů s jejich upřednostňovanými sítěmi.

HP EliteBook 2540p nabízí několik možností volby baterie podle požadavku na váhu, či naopak delší životnost, včetně 3článkové baterie, která vydrží až čtyři hodiny, 6článkové baterie, která poskytuje až osm hodin a 9článkové baterie, která nabízí až 10,5 hodiny. (2) Oba notebooky 2740p a 2540p jsou navrženy tak, aby vyhovovaly náročným vojenským standardním testům MIL-STD-810G (5) odolnosti proti vibracím, prachu, vlhkosti, nadmořské výšce, a vysokým či naopak příliš nízkým teplotám.

HP se snaží prostřednictvím zlepšení konstrukce a technologického pokroku v produktech používat co méně prvotních surovin. U notebooku HP EliteBook 2540p proto tvoří recyklované pryskyřice minimálně 12 procent z celkového obsahu plastů. Kromě toho bude mít HP EliteBook 2740p a 2540p předinstalovanou zkušební verzi HP SkyRoom (6), což je cenově dostupný software (7) pro videokonference ve vysokém rozlišení (HD) v reálném čase.

Velký výkon pro malé a střední podniky
Společnost HP si pro malé podniky připravila nový design notebooků HP ProBook řady „s“, který zahrnuje odolný kovový kryt z kartáčovaného hliníku s matným povrchem, který je k dispozici v barevných variantách kaviár a červené „bordó“.

Notebooky HP ProBook řady „s“ jsou k dispozici ve třech variantách s HD displejem (7) s LED podsvícením: HP ProBook 4320s (33,8 cm / 13,3“), HP ProBook 4520s (39,6 cm / 15,6“) a HP ProBook 4720s (42,9 cm / 17,3“).

S cenou začínající na 12 999 Kč (8), nabízí notebooky HP ProBook řady „s“ cenově dostupnou kombinaci funkcí plně vybaveného notebooku, včetně všech nových procesorů Intel Core i3, i5 a i7 z roku 2010 (9), možnost výběru mezi integrovanou grafikou Intel HD Grafics a samostatnou grafickou kartou pro pokročilé multimediální funkce ATI Mobility Radeon™ HD 4350 a výběr bezdrátových technologií.

Díky softwaru na rozeznání obličeje HP Face Recognition je přihlášení do systému Windows a k webovým stránkám rychlé a snadné, volitelná čtečka otisků prstů přidává další vrstvu zabezpečení.

Notebooky HP ProBook řady „s“ jsou vybaveny novými multimediálními ovládacími prvky pro video a například i předinstalovaným softwarem ArcSoft TotalMedia Suite, který uživatelům umožňuje přehrávat, editovat a vytvářet video a audio soubory. Sada obsahuje následující funkce: MediaImpression, TotalMedia LabelMaker, TotalMedia ShowBiz, TotalMedia Studio, TotalMedia Theater a WebCam Companion a ClickPad Gestures.

Inovace pro mobilní profesionály
Na všech nových noteboocích HP ProBook a HP EliteBook řady „p“ je k dispozici aplikace HP DayStarter (10), která umožňuje uživatelům získat přístup ke klíčovým informacím ještě před tím, než se dokončí bootovací sekvence. Během startu Windows, který probíhá na pozadí, se zobrazí zvláštní obrazovka, která zahrnuje kalendář s událostmi na nejbližších 12 hodin, zobrazení stavu baterie a indikátor startování systému Windows.

HP EliteBook a většina notebooků řady HP ProBook obsahují také aplikaci HP QuickWeb, která umožňuje uživatelům přístup k internetu během několika sekund po zapnutí počítače. HP Power Asistent poskytuje celkový přehled nad vykazovanou spotřebou energie a umožňuje úsporu energie, prodloužení výdrže baterie a přesné sledování okamžité spotřeby; (11) Součástí notebooků je klávesnice odolná proti náhodnému polití.

Centrální správa, která je součástí HP ProtectTools, poskytuje IT oddělení funkci vzdálené správy pro nasazení a správu klíčových bezpečnostních politik v rámci celého podniku. IT odborníci mohou například centrálně definovat a implementovat bezpečnostní ochranu založenou na uživatelích a typech, sledovat a kontrolovat činnost klienta, a vzdáleně obnovit přístup pro uživatele, kteří zapomněli své heslo. Centrální správa je k dispozici na všech noteboocích HP EliteBook a HP ProBook představených v roce 2010.

Ceny a dostupnost (8)

  • Doporučená koncová cena pro HP EliteBook 2540p je 29 799 Kč bez DPH a dostupný bude v polovině dubna 2010.
  • Doporučená koncová cena pro HP EliteBook 2740p je 31 099 Kč bez DPH a dostupný bude v květnu 2010.
  • Doporučená koncová cena pro notebooky HP ProBook řady „s“ začíná na 12 999 Kč bez DPH a dostupné budou v polovině března 2010.
  • Doporučená koncová cena pro HP 2740 Ultra-Slim Expansion Base je 5099 Kč bez DPH a dostupná bude v květnu 2010.

Více informací o produktech, včetně specifikace produktů a obrázků, je k dispozici na webu www.hp.com/eur/no­tebooks.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

(1) Prodává se samostatně, nebo jako volitelné funkce.

(2) Životnost baterie se bude lišit v závislosti na modelu, konfiguraci, nahraných aplikacích, vlastnostech produktu, použití, bezdrátové konektivity a konkrétním nastavení řízení spotřeby. Maximální kapacita baterie bude přirozeně klesat s časem a používáním. Další podrobnosti jsou k dispozici na MobileMark07 baterie benchmark www.bapco.com/pro­ducts/mobilemar­k2007.

(3) Dostupné, pokud je notebook vypnutý v systému Microsoft Windows XP, Windows Vista® nebo Windows 7, není podporováno z režimu spánku. Načasování se mohou lišit v závislosti na konfiguraci systému. Chcete-li povolit funkci po vyjmutí baterie, restartujte notebook před dalším použitím. HP QuickLook 3 na noteboocích HP ProBook řady „s“ vyžaduje konfiguraci s procesory Intel a AMD a DDR3 nebo DDR2. QuickWeb vyžaduje přístup k Internetu a není k dispozici na noteboocích HP ProBook řady „s“ nebo noteboocích HP Mini.

(4) Tříletá záruka nebo 1000 cyklů. Cykly baterie jsou celkový počet plného nabití / vybití baterie před tím, než ji lze nabít na použitelnou úroveň. Prodává se samostatně, nebo ji zakoupit jako volitelný prvek.

(5) Testování nebyla určena k prokázání způsobilosti pro požadavky amerického ministerstva obrany na vojenské použití. Z výsledků testů nevyplývá záruka budoucích výkonů v rámci těchto zkušebních podmínek.

(6) Zakoupení licence je nutné po vypršení 90denní zkušební verze SkyRoom pro notebooky HP EliteBook.

(7) Pro zobrazení HD se vyžaduje high-definition obsah.

(8) Doporučené koncové ceny. Skutečné ceny se mohou lišit.

(9) 64bitové aplikace na architektuře Intel potřebují počítačový systém s procesorem, čipovou sadu, BIOS, operační systém, ovladače a aplikace podporující Intel 64 architekturu. Procesory nebudou pracovat (včetně 32bitových operací) bez BIOSu podporující architekturu Intel 64. Výkon se bude lišit v závislosti na hardwarové a softwarové konfigurace. Pro více informací viz www.intel.com/in­fo/em64t. Quad Core technologie je navržena pro zlepšení výkonu vícevláknových softwarových produktů a operačních systémů umožňujících hardwarový multitasking a může vyžadovat odpovídající systémový software pro plné využití. Ne všichni zákazníci nebo softwarové aplikace musí nezbytně mít prospěch z použití této technologie. Číslování čipů Intel není měřítkem vyššího výkonu.

(10) HP Tools partition (část továrního image obrazu) musí být k dispozici, přístupná a nezašifrovaná, Microsoft Outlook a HPQuickLook musí být nainstalovány a uživatel musí tuto funkci povolit.

(11) Výpočty a kalkulace nákladů a spotřeby jsou odhady. Výsledky se budou lišit v závislosti na proměnných, které obsahují informace poskytnuté uživateli, jako je čas v různých stavech (zapnutém, pohotovostním režimu, režimu spánku, vypnuto), čas PC z baterie nebo AC, hardwarová konfigurace, variabilní sazby za elektřinu a veřejné služeby. HP doporučuje zákazníkům používat informace ohlášené HP Power asistent pouze pro informaci a pro ověření jejich dopadu na životní prostředí. Environmentální výpočty byly založeny na údajích US EPA eGRID 2007, které jsou k dispozici na www.epa.gov/egrid/. Regionální výsledky se budou lišit.