Hlavní navigace

HP představilo vysokorychlostní mobilní přístup nové generace

[Tisková zpráva] Zákazníci HP získají univerzální přístup k multimediálnímu obsahu a cloudovým aplikacím

Sdílet

Praha, 2. března 2011 – Společnost HP představila řešení Mobile Access Solution umožňující zákazníkům optimalizovat mobilní komunikaci prostřednictvím bezdrátových přístupových bodů, které jsou kompatibilní s až o 50 % větším množstvím mobilních zařízení, než nabízejí stávající technologie.

HP nabízí první přís­tupové  body na trhu, jež jsou schopny každým rádiem přenášet tři datové proudy namísto dvou. Nové řešení HP Mobile Access Solution tak výrazně zvyšuje výkon a dosah bezdrátových sítí. Nová technologie dokáže přenášet v síti souběžně až 15 videokonferencí ve vysokém rozlišení, zatímco předchozí produkty standardu 802.11n jich podporovaly pouze deset a standard 802.11g pouze jednu.

Přední výrobci síťových technologií pro­dávají samostat­ně zařízení, software a nástroje pro pevné či bezdrátové sítě, což klade zvýšené nároky na správu, pořizovací náklady a školení uživatelů. Řešení HP Mobile Access Solution, postavené na strategii HP Converged Infrastructure, však funguje jako konvergované síťové řešení pro pevné i bezdrátové sítě. Standardizace na jediném řešení tvořeném operačním systémem, řídícím nástrojem a mechanismy řízením přístupu znamená pro zákazníky nižší nároky na vybavení i zdroje a menší komplikovanost celého síťového prostředí.

Důsledkem rostoucí obliby mobilních zařízení – chytrých telefonů, tabletů a notebooků – spolu s čím dál větším využíváním multimediálního obsahu a webových aplikací je pro uživatele degradovaná kvalita sítí. HP Mobile Access Solution jako první řešení se dvěma rádii 802.11n a rychlostí 900 Mb/s dokáže plnohodnotně pracovat s větším množstvím bezdrátových zařízení a poskytuje dostatečný výkon pro špičkový uživatelský komfort při přístupu k multimediálnímu obsahu.

„Zákazníci požadují vyšší kapacitu a výkon bezdrátových sítí bez zvyšování požadavků na správu nebo růstu provozních nákladů,“ řekl Pavel Klimuškin, ředitel divize ESSN (podnikové servery, storage a síťové prvky) v HP Česká republika. „HP dokázalo obejít dlouhodobé bariéry inovací, díky čemuž mohou zákazníci využít rychlost obvyklou v pevných sítí s komfortem bezdrátu, lepší pokrytí a maximálně konzistentní zabezpečení.“

HP Mobile Access Solution přináší  zákazníkům širší konektivitu, aniž by to bylo na úkor propustnosti. Klienti mohou přistupovat ke kritickým aplikacím v mobilním prostředí, jehož výkonnost se blíží gigabitovému ethernetu.

„Více než 26 000 uživatelů ve třech kampusech a neustále rostoucí množství i objemy souborů přenášených našimi studenty a pedagogy velmi zatěžuje naše bezdrátové sítě,“ řekl Joshua Krek, senior správce sítí v Glendale Community College, Maricopa County (Arizona) Community College District. „Síť, kterou jsme postavili s novou technologií HP Mobile Access Solution, podstatně zvýšila rychlosti datových přenosů a dosah bezdrátové sítě. Produkty HP lze velmi rychle nasadit, snadno spravovat a pořídit za rozumnou cenu.“

Řešení HP Mobile Access Solution nabízí klientům:

  • Vyšší výkon Wi-Fi(1) přístupového bodu s rychlostí 900 Mb/s a dvojitým rádiem 802.11n se třemi prostorovými proudy. Poskytuje 50% nárůst počtu obsloužených uživatelů a podporované šířky pásma pro multimédia a cloudové služby.
  • Zjednodušenou správu prostřednictvím jednotného rozhraní pro pevná a bezdrátová připojení – konkurenční produkty přitom vyžadují několik různých řídících nástrojů.(2) Integrované moduly umožňují uživatelům ve snadno použitelném rozhraní centrálně plánovat, nasadit, konfigurovat a monitorovat přístupové body napříč celou firmou.
  • Menší komplikovanost díky komplexnímu bezpečnostnímu řešení, které zajišťuje řízení přístupu, autorizaci uživatelů či detekci a prevenci narušení pro pevná i bezdrátová prostředí. Konkurenční řešení pro podobnou funkčnost potřebují až sedm různých zařízení.(2)
  • Nižší náklady na vlastnictví a výhodnější poměr ceny k výkonu díky vyšší kapacitě a lepší konektivitě uživatelů v kombinaci s větším výkonem, než při podobné ceně nabízejí konkurenční řešení.
  • Špičkovou záruku společnosti HP po celou dobu životnosti, která nabízí rozšířenou ochranu klientů a výměnu zařízení do dalšího dne.

Architektura HP Converged Infrastructure je klíčovým prvkem tzv. Instant-On Enterprise, který umožňuje zákazníkům využívat technologie při veškeré spolupráci se zákazníky, zaměstnanci, partnery a občany.

Další informace o síťových řešeních společnosti HP jsou k dispozici na webu www.hp.com/net­working.

Ceny a dostupnost(3)

Řešení HP Mobile Access Solution zahrnuje přístupové body E-Series Multi Service Mobility (MSM) 430, 460 a 466, softwarový řadič MSM 5.5 a nástroj pro správu sítě Mobility Manager 3.10.

  • Doporučená cena přístupového bodu HP MSM430 s dvojitým rádiem a dvěma prostorovými proudy je 12 309 Kč.
  • Doporučená cena přístupových bodů MSM460 a MSM466 s dvojitým rádiem a třemi prostorovými proudy je 17 592 Kč.

Nové produkty jsou již celosvětově k dispozici v prodejní síti společnosti HP a jejích autorizovaných partnerů.

O společnosti HP

HP neustále vytváří nové  příležitosti pro uplatnění techno­logií, které významně  ovlivňují jed­notlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tis­ková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.