Hlavní navigace

HP představuje průlomovou technologii zobrazení barev

[Tisková zpráva] Nové displeje s přesným zobrazením více než miliardy barevných odstínů mohou tvůrce digitálního obsahu provázet od prvního nápadu až k finální realizaci.

Sdílet

BERLÍN, 11. června 2008 – HP dnes představilo nový displej HP DreamColor LP2480zx s převratným barevným podáním. Nový výrobek výrazně pozmění ekonomický model pohledu na správu barev, neboť umožní nasazení cenově přijatelných displejů do všech míst, pro něž je kritickým požadavkem přesnost barev a ještě dodnes se zatím používaly klasické CRT monitory nebo monitory s cenou několik set tisíc Kč. Práce s přesným barevným podáním odstraní dříve nutné barevné korekce, kontroly, přepracování návrhů nebo zbytečně zhotovené prototypy.

HP DreamColor LP2480zx je prvním celosvětově dostupným displejem pro grafická pracoviště, který na širokoúhlém LCD panelu s LED podsvícením využívá 30bitovou barevnou hloubku pro zobrazení více než 1 miliardy barev. Cena displeje je přitom jen zlomkem pořizovací ceny ostatních high-endových LCD displejů pro profesionální použití když zohledníme srovnatelné technické parametry. Tato efektivní kombinace nabízených vlastností, vysokého výkonu a nízké ceny zároveň eliminuje dlouhotrvající překážku, dosud omezující tvorbu digitálního obsahu – cenovou dostupnost a zachování barevné přesnosti mezi zařízeními.

Displej HP DreamColor displej, který poskytuje přesné a očekávané barvy společně s jednoduchým procesem jejich správy, zaručujícím odpovídající barevné podání v celém průběhu tvorby, je výsledkem ojedinělé technologické spolupráce se společností DreamWorks Animation. Zaměřuje se na zvýšení barevné věrnosti v tak náročných oblastech, jako jsou animace, vývoj her, zpracování filmu a videa, vysílání, produktový design a výtvarné umění.

Nový HP DreamColor displej je navržen pro profesionály, pro něž je přesná správa barev a jejich správné zobrazení nezbytností, a pro spotřebitele, kteří se orientují na využití posledních technologických inovací. Barevné podání nového displeje HP je s běžnými LCD panely jen stěží srovnatelné – barevný gamut je výrazně širší a obsahují 63krát více barev. Červená, modrá a zelená jsou viditelně hlubší, černá je čtyřikrát tmavší a nastavení bílé je programovatelné pro zvýšení relativní přesnosti.

„S novým DreamColor displejem prolomilo HP bariéry, které existovaly v technologii zobrazování, a které omezovaly tvůrčí svobodu po desetiletí,“ řekl technický ředitel DreamWorks Animation SKF Ed Leonard. „Nový DreamColor shrnuje všechna vylepšení do jednoho výkonného dipleje a vůbec poprvé poskytuje správné barevné podání od samého počátku tvůrčího procesu.“

DreamColor displej je navržen tak, aby plně odpovídal požadavkům profesionálních průmyslových standardů a obsahuje sedm předdefinovaných barevných prostorů, přístupných pomocí stisku ovládacího tlačítka. Má také rozhraní pro noční vidění pro pracovní podmínky v temné komoře.

„Až dosud byly přesné barvy pro většinu tvůrců digitálního obsahu spíše nedostupné,“ řekl viceprezident a generální ředitel Commercial Products, divize Personal Systems Group, HP EMEA, Charl Snyman. „Náš DreamColor umožňuje dosáhnout vyšší barevné přesnosti i světovým tvůrcům pohádek (filmů pro děti, kreslených filmů), vyžadujícím ty nejvýkonnější a nejlepší dostupné technologie.“

Nový HP DreamColor LP2480zx obsahuje HP DreamColor software, který umožňuje nastavit na displeji hodnověrné, přesné a přirozené barvy, a DreamColor kalibrační sadu pro přesnou kalibraci.

HP DreamColor LP2480zx je prvním displejem, který bude představen v rámci HP DreamColor technologické iniciativy – dvouleté technologické spolupráce mezi HP a společností DreamWorks Animation. Cílem této iniciativy je zachování barevné věrnosti ve všech aplikacích, zařízeních a typech médií. První tiskárny na bázi DreamColor představilo HP v březnu 2007.

Cena a dostupnost
HP DreamColor LP2480× bude dostupný v České republice od konce června s předpokládanou cenou 35900 Kč bez DPH. Pro více informací navštivte www.hp.eu/berlin.