Hlavní navigace

HP představuje první laserovou tiskárnu typu „Plug and Print“

[Tisková zpráva] Nová řada tiskáren a první mobilní skener nabízejí vyšší produktivitu a flexibilitu

Sdílet

Praha, 20. dubna 2010 – Společnost HP dnes obohatila svou řadu tiskáren HP LaserJet Pro o novou technologii „plug and print“, která zákazníkům umožňuje zahájit tisk za pouhé dvě minuty po prvním připojení tiskárny k netbooku, notebooku nebo stolnímu PC pomocí kabelu USB bez nutnosti instalace programu z CD.

Nové černobílé tiskárny vybavené funkcí HP Smart Install zahrnují řadu HP LaserJet Pro P1100 – jedny z energeticky nejúspornějších laserových tiskáren na světě, (1) řadu multifunkčních tiskáren (MFP) HP LaserJet Pro M1130/M1210 a řadu tiskáren HP LaserJet Pro P1566/P1606dn.

„Naši zákazníci vyžadují jednoduchý tisk a my jim vycházíme vstříc – žádná neohrabaná instalace z přiloženého CD ani stahování tiskových ovladačů z internetu,“ uvádí Ron Coughlin, senior vice president LaserJet and Enterprise Solutions, Imaging and Printing Group, HP, a dodává: „Technologie HP Smart Install přináší budoucnost tisku již dnes.“ Společnost HP dále představila svůj mobilní skener HP Scanjet Professional 1000 a dvě řady tiskáren HP Color LaserJet Professional CP5225 a CP4020. Scanjet Professional 1000 je první přenosný skener společnosti HP určený pro rychlé, pohotové skenování bez potřeby baterií nebo síťového adaptéru. CP5225 je dosud nejdostupnější a nejuniverzálnější barevná tiskárna a Color LaserJet CP4020 ještě dále zjednodušuje barevný tisk.

Tiskárny HP LaserJet s funkcí Smart Install
Nová verze řady HP LaserJet Pro má elegantní černý design a nabízí profesionální, nákladově efektivní výsledky, přičemž malým a středním podnikům (SMB) umožňuje redukovat jejich dopady na životní prostředí.

Tyto tiskárny disponují novou technologií HP Auto-On, která inteligentním způsobem registruje aktivitu – například při odeslání tiskové úlohy na tiskárnu se automaticky probudí ze stavu „vypnuto“. (2) Doplňuje tak technologii HP Auto-Off, která automaticky upravuje nastavení výkonu a v případě absence tiskové aktivity tiskárnu vypne.

S technologií HP Auto-On/Auto-Off dokáže nová tiskárna série HP LaserJet P1100 v porovnání se svými předchůdci uspořit až 72 % nákladů na energii. (3) Tyto tiskárny rovněž používají originální tiskové kazety HP LaserJet s energeticky efektivním tonerem, ve srovnání s předchozími produkty umožňující dosáhnout úspor energie až 35 % na každou vytištěnou stranu.

  • Cenově dostupná, mimořádně kompaktní tiskárna série HP LaserJet Pro P1100 disponuje funkcí bezdrátového připojení (6) a je nejmenší, cenově nejdostupnější laserovou tiskárnou společnosti. Díky nabídce rychlého tisku, profesionální kvality, intuitivnímu ovládacímu panelu a technologii HP Auto-On/Auto-Off mohou tiskárny HP LaserJet P1102 a P1102w zákazníkům pomáhat cenově dostupným způsobem zvyšovat efektivitu.
  • Tiskárny série HP LaserJet Pro M1130/M1210 MFP jsou jedněmi z nejlevnějších plnohodnotných laserových MFP na trhu. Tato série kompaktních MFP zahrnuje modely vybavené funkcemi pro úsporu energie, jako jsou technologie HP Auto-On/Auto-Off a HP Instant-on Copy. Tato série dále malým a středním podnikům umožňuje kopírovat oboustranné ID na jednu stranu díky funkci ID Copy.
  • Tiskárny HP LaserJet P1566 a HP LaserJet Pro P1606dn nabízejí malým a středním podnikům výjimečnou kvalitu, výkon a hodnotu. Díky vysokým rychlostem tisku, automatickému oboustrannému tisku pro úsporu papíru a zabudované ethernetové konektivitě (7) tyto nové tiskárny umožňují zákazníkům zvýšit produktivitu běžných úloh.

Nové tiskárny HP LaserJet Pro P1102w a P1606dn jsou v prodeji celosvětově, zatímco tiskárny HP LaserJet Pro P1102 a P1566 jsou aktuálně v nabídce pouze v Asii a v Evropě. Tiskárny série HP LaserJet Pro M1100/1200 MFP by měly být v celosvětové distribuci od příštího měsíce.

Společnost dále představuje velkoobjemové kazety HP LaserJet Black Print Cartridge Dual Pack, jež malým a středním podnikům pomáhají snižovat náklady na velkoobjemový tisk. Počínaje příštím měsícem budou po celém světě kromě Číny a Indie k dispozici velkoobjemové kazety pro tiskárny série HP LaserJet P2055, HP LaserJet P1505 a HP LaserJet P1005/P1006.

Cenově nejdostupnější a nejuniverzálnější barevná tiskárna
Tiskárna HP Color LaserJet Professional CP5225, jež byla nedávno uvedena na evropský trh, je schopna tisku širokého spektra dokumentů od pohlednic po plakáty, a to v profesionální kvalitě. Tato tiskárna nabízí cenově dostupný barevný laserový tisk formátu A3, zahrnuje zabudované sítové připojení (8) pro snadné sdílení a lze ji používat pro dokumenty nadměrné velikosti i běžné kancelářské úlohy.

Tiskárna série HP Color LaserJet Professional CP5225 je vybavena technologiemi HP Auto-Off a HP Instant-on. Díky využití technologie HP Instant-On a automatického oboustranného tisku mohou uživatelé snížit spotřebu energie i papíru, což uživateli umožňuje chovat se zodpovědně k životnímu prostředí, aniž by bylo nutné dělat kompromisy v kvalitě nebo výkonnosti.

Profesionální barvy jednoduše
Tiskárny řady HP Colour LaserJet Enterprise CP4020 jsou připraveny pro práci v síťovém prostředí a poskytují efektivní barevný tisk s nízkými náklady na provoz, rychlými výstupy a tradiční spolehlivostí a profesionální kvalitou tisku.

Řada tiskáren CP4020 disponuje čtyřřádkovým ovládacím panelem s nápovědou pro snadnější orientaci a umožňuje tak příležitostným uživatelům pracovat nezávisle na IT oddělení, čímž zvyšuje produktivitu kanceláře. Vylepšený ovladač HP Universal Print Driver dále zjednodušuje a zefektivňuje barevný tisk. Technologie HP EasyColor vylepšuje tisk barevných obrázků a uživatelé se tak mohou spolehnout na konzistentní barevný tisk na každé vytištěné stránce. (9)

Očekávané prodejní ceny zařízení bez DPH
HP LaserJet Pro P1102 – 2 990 Kč
HP LaserJet Pro P1102w – 3 490 Kč
HP LaserJet Pro P1566 – 4 490 Kč
HP LaserJet Pro P1606dn – 5 990 Kč
HP LaserJet M1132 MFP – 3 990 Kč
HP LaserJet M1212nf MFP – 4 990 Kč

První skener společnosti HP pro mobilní profesionály
Přenosný skener HP Scanjet Professional 1000, vážící pouze 0,64 kilogramu (5 505 Kč),(5) nabízí zákazníkům z podnikatelské sféry možnost skenovat dokumenty v kanceláři, u klienta i v terénu. Tento skener je vybaven skenovací technologií HP Instant-on, jež umožňuje šetřit energii, dokáže rychle skenovat oboustranné dokumenty o různých velikostech a tloušťkách, od embosovaných karet po dlouhé formuláře, a ukládat je v různých souborových formátech.

Mobilní skener HP Scanjet Professional 1000 je již celosvětově v prodeji.

Další informace o rozšířeném portfoliu společnosti HP v oblasti zobrazování a tisku pro malé a střední podniky naleznete na adrese www.hp.com/go/plu­gandprint.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.